Na początku XXI wieku dominowało przekonanie, że z systemów call center korzystać powinni tylko najwięksi gracze na rynku. W rzeczywistości jednak także te mniejsze i średnie przedsiębiorstwa mogą dzisiaj wiele zyskać za sprawą takiego systemu call center. Sprawdź, co nowego proponują dostawcy usług typu call center dla współczesnego przedsiębiorcy i przekonaj się na własne oczy, że każdy rodzaj biznesu i wszystkie działalności gospodarcze mogą wiele wygrać na zaimplementowaniu nowych rozwiązań tego typu.
Jak tanio zbudować nowoczesne call center?
O korzyściach płynących z postawienia własnego call center coraz częściej mówią właściciele nawet niewielkich, lokalnych biznesów. Tym bardziej, że dzisiaj nie trzeba już inwestować we własne zaplecze technologiczne ogromnych pieniędzy – call center można postawić bez własnego firmowego serwera i nakładów na wyposażenie pracowników. Telefony komórkowe ma w zasadzie dzisiaj każdy pracownik, a każdy przełożony ma dostęp do laptopa z Internetem – dzięki czemu taki system contact center może zostać błyskawicznie skonfigurowany w absolutnie wszystkich warunkach. Skorzystać z tego typu rozwiązania może każdy biznes – nawet niewielki sklep czy serwis samochodowy. Systemy tego typu dostosowują się bowiem do potrzeb – można je adaptować do zmiennych warunków swojego biznesu poprzez swobodne włączanie i wyłączenie kolejnych dodatków oraz funkcji. Decydując się na system contact center od dostawcy zewnętrznego jak https://www.cludo.pl/ na przykład – zyskuje się również pełne wsparcie techniczne działu IT tego dostawcy.
Jakie funkcje najbardziej chwalą sobie szefowie
Z całą pewnością każdy szef, menadżer czy przewodniczący zespołu sprzedażowego, ceni sobie możliwość natychmiastowego dostępu do wyników osiągniętych przez jego pracowników. Każdy dobry system contact center musi więc umożliwiać raportowanie osiągnięć sprzedażowych użytkowników, ale także pokazywać chociażby aktualny status agenta – gdy jest on zajęty prowadzoną właśnie rozmową lub kiedy jest dostępny i oczekuje na kolejne zadanie. Wszystko to ułatwia rozdzielanie zadań pomiędzy swoich podwładnych i sprawdzanie, ile z założeń na dany dzień udało się już spełnić, a co wymaga ewentualnego przesunięcia mocy.