Informacje

Portal współtworzony przez mieszkańców

Informacje

Szukasz pomysłu na wyjście z domu? U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz! Serwis Portal Świebodzin zawiera najpopularniejsze miejsca i atrakcje, które warto zobaczyć.

Baza stworzona przez mieszkańców gminy Świebodzin, Szczaniec, Lubrza, Łagów, Skąpe i Zbąszyń zawiera najważniejsze informacje turystyczne, ale również sprawdzone i rzetelne firmy świadczące usługi na terenie Naszego Powiatu.

Można tu znaleźć aktualne informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i muzycznych, odbywających się w naszym mieście.

Tutaj zaczyna się przygoda z gminą Świebodzin i jej niepowtarzalnym klimatem. Portal jest kompleksowym serwisem, w którym zarówno Lubuszanie, jak i turyści znajdą sprawdzone i ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu.

Gmina

Lubrza

Gmina Lubrza oferuje turystom wiele atrakcji. Znakomite warunki klimatyczne, ukształtowanie terenu, liczne jeziora i lasy sprzyjające rekreacji. O walorach krajobrazowych stanowi duża liczba wzgórz morenowych pokrytych lasami i sięgających bezwzględnej wysokości ponad 100 m. Jeziora znajdujące się na tym terenie mają łączną powierzchnię 600 ha.

Łagów

Jedna z najpiękniejszych miejscowości Ziemi Lubuskiej.

Skąpe

Gmina Skąpe położona jest na południowo-zachodnim skraju historycznej ziemi świebodzińskiej, przekraczając jej granice od strony południowo-wschodniej, gdzie wchodzi w obszar dawnego okręgu sulechowskiego (Przetocznica, Przetocznicki Młyn, Pałck, Niekarzyn). W otoczeniu znajdują się tereny należące do gmin Bytnica, Czerwieńsk, Sulechów, Świebodzin, Lubrza i Łagów.

Szczaniec

Gmina Szczaniec położona jest w środkowo-wschodniej części województwa lubuskiego. Administracyjnie należy do powiatu świebodzińskiego, stanowiąc jego wschodni fragment. Z gospodarczego punktu widzenia położenie gminy jest korzystne, a istniejąca sieć dróg powiązana z drogami o znaczeniu krajowym i regionalnym jest elementem sprzyjającym w obsłudze transportowej.

Świebodzin

Gmina Świebodzin leży w woj. lubuskim, w jej skład wchodzą 23 sołectwa - Borów, Chociule, Glińsk, Gościkowo, Grodziszcze, Jeziory, Jordanowo, Kępsko, Kupienino, Lubinicko, Lubogóra, Ługów, Nowy Dworek, Osogóra, Podlesie, Raków, Rosin, Rozłogi, Rudgerzowice, Rusinów, Rzeczyca, Wilkowo, Witosław. Powierzchnia gminy to 227 km, ilość ludności ok. 30 300 osób.

Zaprezentuj swoją firmę lub miejsce w Portal Świebodzin

Jeżeli nie ma Cię w naszej bazie – zgłoś się. Dołącz do promowanych miejsc!

Dodaj miejsce