Artykuły

Drewniane domki całoroczne – czy to dobre rozwiązanie?

Drewniane domki całoroczne – czy to dobre rozwiązanie?

Codzienna miejska rzeczywistość może być bardzo męcząca. Alternatywą dla małych mieszkań okazują się drewniane domki całoroczne. Takie konstrukcje cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród osób, które mają możliwość pracy zdalnej. Posiadacze własnych działek kupują gotowe projekty, aby móc spędzać czas na łonie natury. Dlaczego warto w ten sposób zainwestować pieniądze?

  1. Domki drewniane całoroczne – charakterystyka
  2. Zalety małych domów letniskowych wykonanych z drewna
  3. Jak wyglądają instalacje elektryczne i hydrauliczne w domkach letniskowych?

Domki drewniane całoroczne – charakterystyka

Domki całoroczne drewniane w swojej strukturze przypominają konstrukcje wykorzystywane w Kanadzie. Są to bardzo solidne struktury nadające się do zamieszkania przez cały rok. W takich pomieszczeniach można żyć i korzystać ze wszystkich udogodnień, jakie oferuje współczesna technologia. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w działkę i domek. Kompletny projekt drewnianej konstrukcji można kupić. Wszystkie domki są wykonane z drewna. Najczęściej mają powierzchnię do 35 kwadratowych. Na szczególną uwagę zasługuje izolacja termiczna konstrukcji. Pogoda w Polsce lubi płatać figle, dlatego domek powinien być ocieplony. W zaawansowanych projektach wykorzystywane są warstwy desek, między którymi znajduje się wełna mineralna o grubości 10 cm, specjalna folia termiczna. Takie ocieplenie sprawia, że nawet w okresie jesienno-zimowym można komfortowo mieszkać przez cały rok. 

Zalety małych domów letniskowych wykonanych z drewna

Zalet domków drewnianych jest bardzo dużo. Przede wszystkim mieszczą się na małych działkach, np. na obrzeżach miast. W ten sposób, nie rezygnując z miejskiego życia, można zrezygnować z ciasnych mieszkań w blokach. Wygoda jest o wiele większa. Samodzielny dom daje też dużo więcej prywatności. W związku z tym, że domki wyposażone są we wszystkie udogodnienia, bez problemu podłączony zostanie internet. Dlatego jest to idealne rozwiązanie dla osób, które pracują zdalnie i nie muszą codziennie dojeżdżać do biura. 

Jak wyglądają instalacje elektryczne i hydrauliczne w domkach letniskowych?

Domki drewniane wyposażone są także w pełną instalację grzewczą, hydrauliczną oraz elektryczną. Bez tych udogodnień mieszkanie w nich nie byłoby możliwe. Dlatego w każdym pomieszczeniu znajduje się kilka gniazdek, jest dostęp do bieżącej ciepłej i zimnej wody. Wszystkie instalacje rozprowadza się w szkieletach drewnianych konstrukcji. Są one w pełni bezpieczne. Oczywiście powinny być wykonane przez profesjonalistów. 

 

 

 

 

undefined

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły