Basen Miejski ŚWIEWODA w Świebodzinie

4 baseny, 45. metrowa zjeżdżalnia, galeria dla widzów o powierzchni 53 m2

Jednorazowo z pływalni może korzystać 90 osób. W obiekcie znajdują się także solarium, fitness klub, kawiarnia i kiosk. Nad basenami zlokalizowano galerię dla widzów o powierzchni 53m2.

Hala basenowa składa się z czterech basenów, z 45. metrowej zjeżdżalni i wanny z hydromasażem o powierzchni 4m2.

Basen:

  • sportowy (25m x 12,5m, głębokość 1,35m-1,85m, temp. wody 26 oC -28 oC)
  • do nauki pływania (12,5m x 6,5m, głębokość 0,9m-1,1m, temp. wody 29 oC -32 oC)
  • rekreacyjny (12,5m x 6,5m, głębokość 0,9m, temp. wody 29 oC -32 oC, cztery łóżka wodne, gejzery, fontanny, dwa tryskacze wodne)
  • hamowny zjeżdżalni o powierzchni 30m2 i głębokości 0,9 m.

W dni nauki szkolnej do godz. 11.00 korzystają z basenu uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Świebodzin. W pozostałych godzinach basen jest ogólnodostępny. Uczniom wszystkich szkół, Gmina zapewnia dowozy na basen.

W grudniu 2002 roku basen otrzymał Certyfikat Polskiego Związku Pływackiego. Na podstawie dokonanej ekspertyzy orzeczono, że basen sportowy spełnia przepisy FINA, co umożliwia organizowanie na nim zawodów pływackich każdej rangi (z międzynarodową włącznie).

W czasie ferii szkolnych 25. stycznia 2003 roku rozegrano pierwsze amatorskie zawody pływackie w kilku kategoriach wiekowych o miano najlepszego pływaka w Gminie Świebodzin.

Niespełna w miesiąc później 16. lutego na terenie Basenu Miejskiego „Świewoda” rozegrano Zimowe Mistrzostwa Województwa w Ratownictwie Wodnym pod patronatem Burmistrza Świebodzina Dariusza Bekisza. Zawody w ratownictwie zainicjowały cykliczne organizowanie kursu ratowników pod auspicjami WOPR-u.

Wszystkie organizowane imprezy sportowe wpisały się na stałe do kalendarza „Świewody”, a zainteresowanie nimi świadczy, iż basen bardzo dobrze spełnia funkcje społeczne i jest ważnym ogniwem rekreacyjnym nie tylko dla miejscowych, ale i mieszkańców okolicznych miast.

Aktualny cennik korzystania z pływalni:

  • Cennik korzystania za godzinę pobytu na pływalni Zobacz

Źródło: www.osir.swiebodzin.pl

0 recenzji do Basen Miejski ŚWIEWODA w Świebodzinie

Dodaj recenzję

Miejsce wyświetlono 11 022 razy