Lubuskie Centrum Ortopedii

im. Dr. Lecha Wierusza w Świebodzinie

Lubuskie Centrum Ortopedii im. Dr. Lecha Wierusza Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością dawniej funkcjonujące jako Lubuski Ośrodek Rehabilitacyjno – Ortopedyczny jest jednym z najstarszych ośrodków ortopedycznych w Polsce, działający od 1948 r. Inicjatorem powstania LORO był wybitny polski ortopeda, twórca polskiej szkoły rehabilitacji, Profesor Wiktor Dega. W 1952 r. po objęciu stanowiska dyrektora przez dr Lecha Wierusza, asystenta prof. Degi, zorganizowano pierwszy oddział operacyjny oraz blok operacyjny.

Przez lata Szpital funkcjonował jako centrum leczenia schorzeń narządu ruchu u dzieci. Od końca lat 90-tych LORO przekształciło się w pełnoprofilową placówkę ortopedyczno – rehabilitacyjną.
W naszym szpitalu obejmujemy opieką zarówno dzieci jak dorosłych, wykonując rocznie blisko 2000 skomplikowanych operacji, rekonstrukcji ortopedycznych narządu ruchu w tym skrzywień kręgosłupa, endoprotezoplastyki stawów, chirurgii kolana oraz ręki.

LCO posiada II stopień referencji dzięki wysokiej jakości wykonywanych usług i doświadczonej kadrze medycznej.

Współpracujemy z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu, Uniwersytetem Medycznym w Bydgoszczy oraz wieloma innymi Ośrodkami krajowymi i zagranicznymi.

Ośrodek nasz jest Szpitalem o zasięgu wojewódzkim i podlega Marszałkowi Województwa Lubuskiego.

W 2013 roku leczyliśmy stacjonarnie na oddziałach ortopedycznych i rehabilitacyjnych ponad 3000 chorych.

Ośrodek specjalizuje się w leczeniu chorych ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów, wszczepiając endoprotezy stawu biodrowego, kolanowego i barku a także w zakresie chirurgii ręki i uszkodzeń struktur wewnętrznych stawu kolanowego. Stosuje się w tym zakresie nowoczesne metody rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych, szwu łękotki i przeszczepów chrząstki stawowej. Pacjenci zakwalifikowani do leczenia operacyjnego przyjmowani są na Oddział Ortopedyczny. Mamy ambicje kompleksowego leczenia chorób narządu ruchu, więc leczeniu operacyjnemu zapewniamy odpowiednie wsparcie rehabilitacji medycznej. Działania rehabilitacyjne podejmowane są w pierwszych dniach po zabiegu. Dalsza praca odbywa się na Oddziale Rehabilitacji. Oddział Rehabilitacyjny oferuje w ramach trzytygodniowego pobytu wiele zabiegów wykonywanych przez doświadczony i wykwalifikowany zespół rehabilitantów.

Źródło: http://loro.pl/o-nas/

9 recenzji do Lubuskie Centrum Ortopedii

 1. NAJLEPSZY CENTRUM ORTOPEDYCZNE JEST NA ZAMKOWEJ 1 W ŚWIEBODZINIE

  NAJLEPSZY CENTRUM ORTOPEDYCZNE JEST NA ZAMKOWEJ 1 W ŚWIEBODZINIE

  Perfect

  WITAM PACJENT CENTRUM ORTOPEDYCZNEGO MOJA OPINA O CENTRUM POWIEM TAK W PADAJCIE OD CENTRUM ORTOPEDYCZNEGO LCO W ŚWIEBODZINIE PACJENT LCO W ŚWIEBODZINIE ADRIAN SĘP Z KOSTRZYNA POZDRAWIAM MÓJ PERSONEL MEDYCZNY NIEPEŁNOSPRAWNY OD URODZENIA PACJENT LCO W ŚWIEBODZINIE POZDRAWIAM MOJE USZANOWANIE ADRIAN SĘP KOSTRZYN NAD ODRĄ

 2. Wioletta

  Loro Strzelecka

  Good

  Miła obsługa ,szkoda tylko , że telefonu odkładają słuchawkę i się do nich trudno dodzwonić.

 3. jpietraho@wp.pl

  Podziękowania

  Good

  Dzięki wielkie za 2 operacje wszczepienia Endo biodra szczególnie K. Balcerkiewiczowi oraz całemu personelowi lekarzy i pielęgniarek szczególnie z intensywnej terapii za miłą i troskliwą opiekę. Jadwiga T. P.

 4. Maria Szumska

  podziękowanie i opinia

  Good

  przebywałam na rehabilitacji na oddziale A…..Słowa uznania dla Pani doktor Chełkowskiej……dziękuję ! Bardzo dobrze czułam się na oddziale.Wszytkie pielęgniarki ….super!!!!! i w dzień i w nocy …..uśmiechnięte,przychylnie nastawione do pacjentów!Na kuchnie i posiłki też nie mogłam narzekać.Cieszę się,że udało mi się nieco schudnąć.

 5. Maria Szumska
  Perfect

  Dziękuję Pani doktor Chełkowskiej za opiekę w czasie mojego pobytu na rehabilitacji A Będę mile wspominać …..Sympatyczne,bardzo serdeczne podejście całego zespołu.Pielęgniarki super!!!!!w nocy i w dzień DZIĘKUJĘ!!!!!!!!

 6. Henryka Gonda

  Podziękowanie

  Good

  Bardzo dziękuję Panu dr. Piotrowi Sowińskiemu za wspaniałe podejście do pacjenta. Cały zespół operacyjny był bardzo sympatyczny i odnosiło się wrażenie że to grupa dobrych przyjaciół. Pielęgniarki też były super .Wszystkim serdecznie dziękuję za opiekę.

 7. Romek

  Kontak

  Good

  Problem z łącznością telefoniczną,Kto zna nowe numery telefonu prosze kontak 605993020

 8. Adam

  podziekowanie

  Good

  Witam, Byłem operowany w 1982r. Moje nazwisko Regiec Adam. Wspominam bardzo milo pobyt. D\ziekuje calemu peronelowi, Jedyne nazwisko jakie pamieta to Bentlewski Zigniew

 9. Teresa

  Podziekowanie.

  Good

  Z serca plynace podziekowania za fachowa opieke i kulture osobista dla personelu medycznego i personelu obslugujacego z ortopedii A. Szczegolne podziekowania dla lekarzy; Filipa Adamcewicza i Piotra Leskow macie wielkie serca , dziekuje.

Dodaj recenzję

Miejsce wyświetlono 56 230 razy