Artykuły

Barbie kolorowanka – dla młodszych i starszych dziewczynek

Barbie kolorowanka – dla młodszych i starszych dziewczynek

 Kolorowanki zawsze były dla dzieci bardzo fascynujące, a przede wszystkim sprawiały wiele radości. To chyba jedna z najtańszych „zabawek”, a jednocześnie zajmuje mało miejsca. Wykonane przez malucha kolorowanki można przechowywać na pamiątkę w rodzinnym albumie. Kolorowanki pobudzają kreatywność, a także wspierają je w rozwoju manualnym. Dzięki temu dziecko szybciej uczy się pisać, a także wyrabia w sobie odruch odpowiedniego trzymania kredek, co w przyszłości bardzo pomaga przy nauce np. kaligrafii.

Wesołe kolorowanki Barbie – świetny sposób na nudę

Gdy pogoda nie sprzyja długim spacerom i zabawom na placu zabaw, wtedy maluchy mogą szybciej się nudzić. Rozwiązaniem będą kolorowanki Barbie, przedstawiające tę najpopularniejszą lalkę, wraz z jej przyjaciółki. Kolorowanki Barbie zostały stworzone na podstawie książeczek o Barbie, a dla małej fanki będą one wspaniałym sposobem na zabawę. Warto włączyć się w kolorowanie wraz z dzieckiem! Wspólne kolorowanie z dzieckiem może dać wiele radości, a maluchowi niezapomniane wspomnienia.

Podczas kolorowania maluch może wymyślać różne historie i na nowo interpretować kolorowankę, co jest dla niego niezwykle kreatywnym zajęciem. Kartka z nadrukowanymi konturami oraz paczka kredek zapełnią całe popołudnie i wieczór rozwojową, fantastyczną zabawą.

Ekologiczny sposób na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem

Kolorowanki Barbie dostępne na stronie kolorowanki.com.pl są przygotowane do druku. Można wraz z dzieckiem wybrać tylko tę kolorowankę, którą chce pokolorować. Zamiast kupować całą książeczkę z kolorowankami, lepiej jest nauczyć dziecko, by wybierało daną kolorowankę do zabawy. Oszczędzimy w ten sposób mnóstwo papieru, który byłby wyrzucony, ponieważ maluchy rzadko zajmują się jedną książeczką z kolorowankami do początku do końca.

Dziecko samo może wybrać jakie kolorowanki Barbie będzie chciało ubarwić. Dzięki temu zmniejszymy ilość niepotrzebnych odpadów. Będzie to też ważna lekcja ekologii dla malucha.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły