Sprawdź co warto wiedzieć przed zakupem baterii bidetowej.
Bidety przestają być postrzegane jako rzecz luksusowa, coraz częściej goszcząc w łazienkach Polaków. Oferta rynkowa obejmuje nie tylko wiele modeli misek bidetowych, ale również baterii, zapewniających funkcjonalność i spójność estetyczną. Jaką baterię bidetową wybrać? Czym się kierować?
Baterie bidetowe – najpopularniejsze rodzaje
Główna linia podziału baterii bidetowych przebiega wokół metody montażu. Wiele misek bidetowych posiada otwory montażowe, umożliwiające instalację natynkową, jednak nie wszystkie. Baterie podtynkowe są cenione za schludność, elegancję i zajmowanie mniejszej ilości miejsca. Zazwyczaj jednak wymagają wykorzystania specjalnej miski i są nieco droższe. Instalacja podtynkowa wiąże się z trudniejszym serwisem, dlatego wszystkie wykorzystane elementy powinny być najwyższej jakości.
Baterie bidetowe – wykorzystywane materiały
Na końcowy efekt stylistyczny rzutują nie tylko zainstalowane urządzenia, ale również użyte do ich produkcji materiały. Wśród najchętniej wykorzystywanych można wymienić m.in.:
- baterie bidetowe chromowane – zdecydowanie najpopularniejsze warianty wykończeniowe. Ich zaletą jest nie tylko elegancki i nowoczesny design, ale również doskonałe komponowanie się z często wykorzystywanymi bateriami umywalkowymi. Można uznać, że chromowane wykończenie jest najbardziej uniwersalne.
- tzn. biała armatura, czyli białe wykończenie baterii bidetowych – coraz częściej spotykany rodzaj w nowoczesnych zestawach łazienkowych. Warto zwrócić uwagę na jakość powłoki lakierniczej, gdyż to właśnie od niej będzie zależeć żywotność baterii.
- baterie mosiężne – dostojnie wyglądające, ciężkie i solidne. Należą do najdroższych, ale i najtrwalszych rozwiązań. Z pewnością doskonale uzupełnią klasyczne łazienki, wykonane z dbałością o detale.
Nie tylko wygląd ma znaczenie
Wybierając baterie bidetowe, nie powinniśmy kierować się jednak wyłącznie wyglądem. Oczywiście, ma on niebagatelne znaczenie i z pewnością wpływa na końcowe zadowolenie z zestawu. Jednak głównym powodem, dla którego decydujemy się zakup bidetu, są jego walory użytkowe. Jakie cechy użytkowe powinna mieć więc dobra bateria? Przyjrzyjmy się najważniejszym z nich:
- Regulacja położenia opryskiwacza – pozwoli to na wygodne korzystanie i dostosowanie do swoich potrzeb, niezależnie od wzrostu, czy wymiarów użytkownika.
- Sposób regulacji strumienia – najpopularniejsze to: głowica zaworu (podobna jak w większości kranów – łatwa w obsłudze i konserwacji), dźwignia (również popularne rozwiązanie, nieco trudniejsze w naprawach) i, od niedawna, panel dotykowy (łatwe w obsłudze, choć kłopotliwe w konserwacji rozwiązanie).
- Termostat – doskonałe rozwiązanie, jeśli cenimy wygodę i chcielibyśmy, by temperatura wody była stała.
- Konstrukcja baterii – doświadczenie wskazuje, że natryskowe baterie są wygodniejsze w użyciu, a już szczególnie jeśli w domu są dzieci.
Warto zwrócić uwagę również na jakość wykonania samej baterii i użytych materiałów. Choć produkty z wyższej półki kosztują znacząco więcej, bardzo często są inwestycją na długie lata.
Źródło: https://unistal.pl/