Artykuły

Jak wybrać dobry salon fryzjerski?

Jak wybrać dobry salon fryzjerski?

Wybierasz się do fryzjera? Sprawdź, co warto wiedzieć przed wizytą!

Wszyscy wiemy, że piękne i zdrowe włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji i opieki. W tym celu chodzimy do fryzjera. Obecnie salony fryzjerskie to miejsca, w których nie tylko przycina się włosy, ale również wykonuje całą gamę różnych zabiegów: od modelowania aż po koloryzację. Salonów fryzjerskich jest bardzo dużo, jak więc wybrać najlepszy i najbardziej odpowiadający naszym potrzebom? Czym kierować się przy wyborze? Istnieje parę żelaznych zasad, które pomogą nam podjąć właściwą decyzję.

Doświadczenie fryzjera

To jedna z podstawowych zasad, którą powinniśmy się kierować. Osobie niedoświadczonej trudno jest w szybki sposób ocenić umiejętności fryzjera. Natomiast jeżeli pierwszy raz udajemy się do jakiegoś salonu fryzjerskiego, warto spytać pracowników o ukończone kursy, szkolenia. Dobrze też rozejrzeć się za wywieszonymi na ścianach dyplomami. Jeżeli ich nie widzimy, śmiało możemy poprosić i ich pokazanie. Mamy prawo wymagać, by obsługiwała nas osoba kompetentna, która ukończyła odpowiednią szkołę. Wywieszone certyfikaty świadczą też o tym, że osoba, która je otrzymała, wciąż się doskonali w swoim zawodzie.

Warunki higieniczne w salonie

Higiena oraz czystość w salonie fryzjerskim jest kwestią priorytetową. Należy zwracać uwagę, by fryzjer dezynfekował nożyczki, brzytwy i grzebienie po każdym kliencie. Zwracajmy na to baczną uwagę. W trakcie strzyżenia może dość do skaleczenia klienta, a w przypadku braku należytej higieny i dezynfekcji to bardzo łatwy sposób na zakażenie. Jeśli jesteśmy świadkami takiej sytuacji, omijajmy salon szerokim łukiem.

Sposób komunikacji z fryzjerem

Bardzo ważna jest właściwa komunikacja klienta z fryzjerem. Profesjonalny fryzjer powinien dokładnie spytać klienta o jego oczekiwania, zapytać, w jaki sposób pielęgnuje włosy, a także ocenić stan i strukturę czupryny. Powinien też informować o każdym swoim kroku, mówić jakich kosmetyków używa, spytać o ewentualne alergie. Dzięki temu wizyta nie tylko będzie krótsza, ale również pozbawiona nieprzyjemnych niespodzianek. 

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Poza wymienionymi wyżej aspektami jest jeszcze kilka kwestii, na które należy zwrócić uwagę:

– opinie o salonie w internecie i wśród znajomych, zadowolony klient z pewnością poleci salon innym osobom;

– kultura osobista pracowników;

– czas poświęcony klientowi, jest to bardzo ważne, często pracownicy śpieszą się, by obsłużyć jak najwięcej osób, w jak najkrótszym czasie;

– profesjonalne kosmetyki stosowane w salonie, wybór profesjonalnych kosmetyków na pewno dobrze świadczy o salonie;

– możliwość złożenia reklamacji, w nawet najlepszym salonie zdarzają się wpadki, ważne by w takiej sytuacji pracownik zachował się profesjonalnie, zaproponował zniżkę, darmową usługę lub zwrot kosztów.

Podsumowując, jest  wiele czynników, które wpływają na ogólną ocenę salonu. Do najważniejszych zalicza się:

  • doświadczenie i właściwe wyszkolenie personelu;
  • odpowiednie warunki higieniczne;
  • właściwa komunikacja i zainteresowanie klientem, jego potrzebami;
  • możliwość złożenia reklamacji przez klienta.

Kierując się powyższymi zasadami, z pewnością znajdziemy salon, które spełni nasze oczekiwania, a nasze włosy uczeni jeszcze piękniejszymi.

Źródło: https://joliesse.eu/oferta/fryzjerstwo

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły