Artykuły

Białko serwatkowe WPC, sprawdź jego rewelacyjne właściwości

Białko serwatkowe WPC, sprawdź jego rewelacyjne właściwości

Białko serwatkowe WPC, co to jest?

Jest to produkt uboczny powstały w wyniku produkcji sera. Wytwarza się go z serwatki poddanej ultrafiltracji. W efekcie otrzymuje się płyn pozbawiony zbędnych tłuszczy i węglowodanów. Mikrofiltracja separuje białka od wody, co skutkuje pozostawieniem suchej, sypkiej masy białkowej bez wyraźnego smaku i zapachu. W celu poprawy walorów smakowych oraz wizualnych białko wzbogacane jest w procesie produkcji o słodziki, aromaty i barwniki. Nie mają one jednak żadnego wpływu na dobroczynne działanie substancji.

Białko serwatkowe, wygoda stosowania

Celem przyjmowania białka WPC jest wspomaganie procesów regeneracji i budowy masy mięśniowej, głównie w trakcie cyklów treningów siłowych oraz siłowo-szybkościowych.

Ogromną zaletą stosowania preparatu jest brak specjalnych wymogów w kontekście dyscypliny czasowej przyjmowania białka serwatkowego.

Można je stosować zarówno przed treningiem, jak i po jego zakończeniu. Nie ma przeciwwskazań, by spożywać je przed porannym posiłkiem, a także przed snem. Białko WPC pozytywnie wpływa na nocną regenerację oraz procesy anaboliczne zachodzące w trakcie odpoczynku, o czym więcej można się dowiedzieć, odwiedzając stronę https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_BIALKA-AMINOKWASY-GAINERY_BIALKA-SERWATKOWE-WPC-248.html.

Białko serwatkowe ALE Whey jest szczególnie przydatne także w treningu o charakterze wytrzymałościowym. Znakomicie wspomaga regenerację drobnych urazów mięśniowych powstałych podczas ćwiczeń.

Białko serwatkowe WPC, korzyści

Zawarte w białku aminokwasy zaliczane są do grupy egzogennych, czyli takich, które nie są wytwarzane przez ludzki organizm. Wprowadzamy je do ustroju wraz z pożywieniem.

Wymaga to jednak bardzo precyzyjnie skonstruowanej i przestrzeganej diety, co w codziennym życiu nie jest sprawą łatwą.

Korzyści płynące ze stosowania białka WPC:

  • Szybsza budowy masy mięśniowej;

  • Hamowanie procesu katabolizmu;

  • Szybsza regeneracja mięśni.

Skuteczna odbudowa uszkodzonych struktur mięśniowych jest możliwa tylko po dostarczeniu organizmowi odpowiedniej dawki białka. Białko serwatkowe WPC zawiera średnio do 80% frakcji białkowych, do 8% węglowodanów (cukrów) oraz kilka procent tłuszczu. Warto dodać, iż jest jeden z najbardziej efektywnych suplementów przeznaczonych dla osób, które szybko chcą zbudować masę mięśniową.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły