Artykuły

BREXIT i spółki LTD

BREXIT i spółki LTD

Jak założyć firmę w Anglii – oto wyzwanie dla niejednego Polaka. Odkąd wyjazdy do Wielkiej Brytanii stały się modne, wielu Polaków wyjeżdża na Wyspy Brytyjskie aby zarobić, mając nadzieję na świetlane życie w Anglii. Jednak odkąd nastał Brexit, wielu rodaków zastanawia się, czy założenie i prowadzenie firmy w Anglii nadal jest takie proste. Już nie jesteśmy tak pewni tego, że Wielka Brytania jest krajem dla biznesmenów, szczególnie dla biznesmenów z zagranicy. A jeszcze szczególniej z Polski. Jednak z pomocą profesjonalnej firmy księgowo-prawnej niejeden Polak może uniknąć czyhających na obcokrajowców pułapek. Jeśli nieraz zasięgnąłeś porady prawnej, to pewnie wiesz, że szczególnie opłacalne jest założenie spółki LTD. Założeniu spółki LTD towarzyszy ochrona podatkowa.

Na czym polega wa ochrona podatkowa?

Ten kto posiada spółkę LTD w Wielkiej Brytanii zwolniony jest z opodatkowania. Jednak jest tutaj haczyk, bo jest on zwolniony z opodatkowania VAT tylko wówczas, kiedy prowadzi działalność poza granicami Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii. Dlatego bardzo opłacalne jest założenie firmy UK i prowadzenie jej poza granicami, np. w Polsce. Możesz na przykład pracować jako free lancer.

Jak założyć firmę w Anglii?

Przyznajcie zatem że ochrona podatkowa jest bardzo korzystna dla niejednej firmy. Lecz pewnie niejeden z Was zadaje sobie pytanie jak jeszcze można ochronić firmę od podatków. Otóż w tym celu należy zwrócić się do profesjonalnej kancelarii prawnej. Taka kancelaria nie tylko zasugeruje Ci pomysły na ochronę podatkową, ale również zabezpieczy majątek firmy, ukróci biurokrację urzędników. Wybierzcie zatem profesjonalną kancelarię prawną, księgową, np. kancelarię semperparatus, która zapewni pomoc księgową i prawną Waszej firmie, doradzi jak założyć firmę w Anglii oraz jak ją efektywnie prowadzić.

Niejeden przedsiębiorca posiadający firmę w Wielkiej Brytanii albo planujący taką firmę założyć zastanawia się czy w ogóle opłacalne jest  założenie firmy w UK. Jeszcze do niedawna Wielka Brytania sprzyjała przedsiębiorcom, jednak wraz z nową rzeczywistością polityczną na horyzoncie pojawiają się nowe cła podatki i opłaty i inne utrudnienia dla obcokrajowców. Bardzo nieprzyjemne są również kontrole na granicach. Podobno najbardziej na Brexicie ucierpiała branża chemiczna spożywcza, meblarska i maszynowa. Na pocieszenie można dodać, że jeszcze w gorszej sytuacji niż Polska znalazły się Niemcy i Belgia. Również Holandia jest w niekorzystnej sytuacji handlowej. Jednak okazuje się, że dla chcącego nic trudnego. Jeśli chcesz prowadzić firmę w Wielkiej Brytanii nadal na korzystnych warunkach, skorzystaj z pomocy profesjonalnej kancelarii, która udzieli ci wiele kreatywnych rad, ponieważ doskonale orientuje się w prawie zagranicznym.

Dobra kancelaria oferuje nie tylko porady w kwestii założenia spółki LTD, ale również pełną obsługę księgową, zwolnienie z wielu zmartwień, ochronę podatkową i optymalizację podatkową. A ty będziesz mógł spokojnie zająć się swoim biznesem i realizacją kolejnych projektów.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły