Artykuły

Czym są szneki? Wyjaśniamy!

Czym są szneki? Wyjaśniamy!

Szneki to wyśmienity wypiek, który może posmakować każdemu. Pod tą nazwą kryje się również rodzaj świdra ślimakowego, który stosowany jest przy różnego rodzaju odwiertach.

Specjalne urządzenia i akcesoria wiertnicze pozwalają na wykonanie prac wiertniczych o bardzo szerokim zastosowaniu. Do prac tego typu używane są także szneki wiertnicze. Czym dokładnie jest sznek i gdzie jest on używany najczęściej?

Szneki wiertnicze – definicja

Sznek wiertniczy, czyli inaczej ślimak sznek czy ślimacznica, to akcesorium wiertnicze, które używane jest do prowadzenia odwiertów pionowych, czyli w głąb ziemi. Potocznie szneki wiertnicze nazywane są także świdrami. Służą one do prowadzenia wiercenia obrotowego mechanicznego w gruncie.

Akcesoria tego typu produkowane są ze stali, która zapewnia im właściwą twardość i pozwala na prowadzenie odwiertów w różnych typach gleb. Szeroka gama konstrukcji pozwala na dopasowanie szneków do konkretnego zastosowania.

Najczęściej ślimak sznek dostępny jest w długościach 1 metra, 1,5 metra, 2 metry czy 3 metry. Również istnieje możliwość zamówienia szneków w innych wymiarach, w zależności od zapotrzebowania.

Przykładowe zastosowanie szneków

Szneki stosuje się m.in.:

  • jako świder do wiercenia studni,
  • do prac badawczych – geotechnicznych,
  • przy montażu pali CFA – pali fundamentowych,
  • przy pracach odwiertowych w geotermii,
  • do prowadzenia wierceń w ochronie środowiska.

Jak widać, sznek posiada bardzo szerokie zastosowanie – akcesorium to pozwala na wykonanie odwiertów o różnych parametrach w zależności od ich przeznaczenia.

Kto dostarcza szneki wiertnicze?

Obecnie szneki wiertnicze, w tym także takie, jak świder do wiercenia studni czy też do prac geotechnicznych dostarczane są przez wiele firm. Są sprzedawane w wielu wariantach do wyboru, a także świadczone są usługi z ich wykorzystaniem, które wybierane są również przez klientów indywidualnych.

Z aktualnymi ofertami firm oferujących szneki wiertnicze, a także usługi z ich użyciem można zapoznać się na ich stronach internetowych.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły