Artykuły

Dobrze wyposażone stanowisko kosmetyczne – jakie akcesoria kupić?

Dobrze wyposażone stanowisko kosmetyczne – jakie akcesoria kupić?

Wyspecjalizowani, doświadczeni pracownicy z pasją to podstawa sukcesu gabinetu kosmetycznego. Aby mogli w pełni wykazać swoje umiejętności, trzeba zapewnić im dobrze wyposażone stanowisko pracy. W tym celu warto sięgnąć po przydatne akcesoria, wyróżniające się precyzją i wysoką jakością wykonania.

Obowiązkowe wyposażenie salonu kosmetycznego

Zakup mebli, sprzętu i narzędzi, które złożą się na kompleksowe wyposażenie gabinetu kosmetycznego, może okazać się nie lada wyzwaniem. Oprócz ergonomicznych foteli, biurek czy taboretów, oświetlenia i urządzeń, trzeba też wyposażyć specjalistów w wysokiej klasy akcesoria. Pozornie drugorzędne, pełnią bardzo ważną rolę – bez nich praca kosmetyczki byłaby niemożliwa!

Przyjrzyjmy się zatem, jakie akcesoria kosmetyczne są niezbędne w każdym gabinecie i czym się kierować podczas zakupów.

Profesjonalne narzędzia do salonu

Podstawowym wyposażeniem gabinetu kosmetycznego są oczywiście różnego rodzaju narzędzia. Ich rodzaj zależy od specyfiki oferty salonu – zakresu świadczonych usług i wykonywanych zabiegów.

W salonach oferujących usługi manicure i pedicure niezbędnymi akcesoriami okażą się m.in. cążki do skórek i cęgi do paznokci, utwardzacze ultrafioletowe do lakierów, żeli i innych preparatów.

Jednorazowe akcesoria

Wiele zabiegów medycyny estetycznej opiera się na iniekcji. Wymaga ona dużej precyzji i oczywiście odpowiednich akcesoriów, m.in. jednorazowych strzykawek i igieł. Wyposażając gabinet kosmetyczny, warto od początku zadbać o odpowiednią ilość tego rodzaju produktów. Przydatne okażą się też łączniki do strzykawek, przeznaczone do mieszania ze sobą ampułek do mezoterapii igłowej.

Higiena i środki ochrony osobistej

Utrzymanie sterylnych warunków w gabinecie kosmetycznym to podstawa jego funkcjonowania zgodnie z wymogami Sanepidu. Z tego względu nie możemy zapomnieć o akcesoriach takich jak jednorazowe lub wielorazowe maseczki ochronne, przyłbice, fartuchy kosmetyczne czy rękawiczki foliowe.  

Oświetlenie i przechowywanie

Prawidłowe oświetlenie przestrzeni salonu odgrywa bardzo ważną rolę – okazuje się niezbędne dla precyzji zabiegów, zapewnia specjalistom komfort pracy, a klientom – poczucie bezpieczeństwa i profesjonalizmu. Warto więc zaopatrzyć gabinet w wysokiej klasy lampy.

Jeśli świadczysz usługi kosmetyczne także z dojazdem do klienta, koniecznie zaopatrz się w kuferek kosmetyczny. To poręczna, przenośna skrzynka na narzędzia, kosmetyki, lampy, frezarkę itp.

Czym się kierować przy wyborze akcesoriów kosmetycznych?

Wyposażając gabinet kosmetyczny, nie warto oszczędzać na siłę. Wysoka jakość narzędzi i akcesoriów przełoży się wprost na profesjonalizm świadczonych usług. Najlepiej sięgnąć po produkty sprawdzonych marek. Wtedy mamy pewność niezawodności sprzętu.

W przypadku oświetlenia i urządzeń kosmetycznych warto też zwrócić uwagę na design. Dostępna obecnie szeroka oferta pozwala na dopasowanie wyglądu sprzętów i akcesoriów do aranżacji salonu.  Dobrze wyposażone stanowisko pracy kosmetyczki to wygoda i komfort jej pracy, a także pozytywny wizerunek gabinetu wśród klientów.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły