Artykuły

Efektowne zadaszenia tarasów, czyli jak zaprojektować pergole

Efektowne zadaszenia tarasów, czyli jak zaprojektować pergole

Architektura ogrodowa to bardzo ważny element każdej aranżacji przestrzeni wokół domu. Coraz częściej duży komfortowy taras to przestrzeń łącząca wnętrze z otwartym ogrodem. Efektowne deski tarasowe to podstawa, ale warto też rozważyć inwestycje w funkcjonalne zadaszenie, dzięki któremu taras wygląda jeszcze lepiej.

Jak rozszerzyć użyteczność tarasu?

Montaż pergoli projektowanych specjalnie pod wymiar tarasu to doskonały pomysł na rozszerzenie jego funkcjonalności. Współczesne pergole to w większości lekkie konstrukcje z ażurowym dachem z drewna, który w upalne długie letnie dni zapewnia więcej potrzebnego do odpoczynku cienia. Dzięki zabudowaniu w ten sposób przestrzeni wokół wyjścia na taras i przylegających okien do wnętrza także dociera mniej promieni UV.

Jest to bardzo korzystne, ponieważ powoduje, że wnętrze nie nagrzewa się tak bardzo, jak w sytuacji, gdy promienie słoneczne docierają bezpośrednio do jego wnętrza. Powoduje to, że łatwiej jest utrzymać we wnętrzu przyjemną temperaturę i można zaoszczędzić na kosztach związanych z użytkowaniem klimatyzacji.

Poza tym pergole wyglądają bardzo efektownie, a lekki cień zachęca do korzystania z tarasu przez większą część dnia. Warto dodać, że zadaszenie może być wykonane praktycznie z dowolnego materiału. Dzięki temu można uzyskać ochronę nie tylko przed słońcem, ale także przed opadami deszczu. Do najpopularniejszych i bardzo efektownych zadaszeń należą te w formie składanych i rozwijanych płóciennych daszków.

Efekt większej przestrzeni użytkowej

Kompleksowa zabudowa tarasu powoduje, że przestrzeń na zewnątrz staje się bardziej atrakcyjna, a domownicy chętniej z niej korzystają. Efekt ten można porównać do tego, jaki osiąga się w restauracjach i kawiarniach dysponujących zewnętrznym ogródkiem. Różnica polega na tym, że jest jeszcze bardziej przytulnie i wygodnie.

Popularnym uzupełnieniem efektownego zadaszenia są ażurowe elementy wydzielające przestrzeń. Wydzielone w ten sposób ściany dają użytkownikom więcej poczucia prywatności i komfortu, a jednocześnie umożliwiają swobodną obserwację ogrodu. W zależności od preferencji, pergole i wszystkie ich elementy mogą stanowić podparcie dla ozdobnych pnączy i innych roślin.

W ten sposób można w tej dodatkowej przestrzeni użytkowej stworzyć unikalny naturalny mikroklimat, który będzie idealnym tłem dla relaksu, porannej kawki czy kolacji w gronie znajomych i rodziny. Dobrze zaplanowany taras z efektownym zadaszeniem i podziałem przestrzeni staje się jednocześnie obiektem, który otwiera przed domownikami jeszcze więcej dostępnej przestrzeni do spędzania wolnego czasu i relaksu w ogrodzie.

Solidna technologia i elastyczna aranżacja

Szukając dostawcy komponentów do zabudowy tarasu, warto postawić na sprawdzoną firmę, która może podzielić się z inwestorem swoim doświadczeniem w aranżacji przestrzeni tego typu. Nasz zespół przygotował wiele aranżacji zupełnie różnych tarasów tak pod kątem wielkości i wymiarów, jak ze względy na architekturę i estetykę. Doświadczenie w doborze odpowiednich materiałów do budowy konstrukcji i elementów pomocniczych oraz znajomość technik montażu, koloryzowania i zabezpieczania drewna to duża zaleta naszej firmy. Zachęcamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży i konsultacji na temat budowy i zabudowy tarasu.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły