Artykuły

Jak wybrać zegarek na każdą okazję?

Jak wybrać zegarek na każdą okazję?

Kupując zegarek zwracamy wagę na wiele aspektów. Dla kogo go kupujemy, jaki zegarek ma mieć styl, jakiej będzie marki i jakie będzie miał funkcje czy mechanizm. Nie ma zegarka uniwersalnego, pasującego do każdej okazji. Należy go dopasować do indywidualnego stylu. Męskie zegarki na skórzanym pasku zawsze wyglądają elegancko. Modele elektroniczne są idealne dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Dla tych, którzy na co dzień cenią sobie nieformalny styl i wygodę sprawdzą się modele sportowe. Zegarek do noszenia na co dzień powinien być wygodny, współgrać ze stylem życia i charakterem noszącego. Najlepiej mieć kilka modeli, bo wówczas można dopasować zegarek do określonego stroju i okazji.

Mechanizm zegarka

Rodzaj mechanizmu odpowiedzialnego za działanie jest jednym z podstawowych kryteriów podziału zegarków. Najczęściej spotykane mechanizmy:

  • zegarek mechaniczny
  • zegarek automatyczny
  • zegarek kwarcowy
  • zegarek z baterią słoneczną (solarny)
  • zegarek hybrydowy

Pasek, bransoleta, koperta i tarcza

O tym czy zegarek będzie dobrze leżał na nadgarstku decyduje pasek lub bransoleta. Bransolety zegarków wykonuje się z takich samych materiałów co tarcze, przede wszystkim ze stali szlachetnej, złota, lekkiego, antyalergicznego tytanu. Paski mogą być z kolei wykonane ze skóry naturalnej lub ekologicznej bądź tworzywa sztucznego.  Jeśli chodzi o kopertę, większość zegarków ma okrągłą, owalną lub też prostokątną. Koperty nowoczesnych zegarków są dużo większe i masywniejsze, zarówno w zegarkach klasycznych, jak i tych sportowych. Tarcza chyba w największym stopniu wpływa na wygląd zegarka. To ona ukazuje większość funkcji zegarka oraz elementy, które go ozdabiają.

Zegarek sportowy to dla Ciebie za mało?

Wybierz zegarek wojskowy! Konstruktorzy wielu marek stworzyło specjalne modele, których nie powstydziłby się żaden żołnierz to zegarki wojskowe najwyższej jakości. Zegarki militarne cechują się przede wszystkim wytrzymałością nieporównywalnie wyższą w stosunku do klasycznych czasomierzy, aby sprawdzić się w każdych warunkach – zarówno atmosferycznych jak i związanych z miejscem odbywania ćwiczeń. Dzięki temu są niemal niewrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, zachlapania a często także i wstrząsy. Zapewnia to stuprocentową skuteczność podczas zmagań, jednocześnie gwarantując doskonały wygląd.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły