Artykuły

Jak wyposażyć domowe biuro?

Jak wyposażyć domowe biuro?

Odpowiednie wyposażenie domowego biura zapewnia wygodę i komfort pracy, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości sprzęty, akcesoria oraz meble biurowe. Home office dla wielu stał się już codziennością. Efektywna praca zdalna w dużej mierze zależy od otoczenia pracy. Jak zaaranżować i wyposażyć domowe biuro, aby było jednocześnie funkcjonalne i przyjemnie się w nim pracowało? W tym artykule się tego dowiesz.

Postaw na funkcjonalne meble biurowe

Funkcjonalne i przede wszystkim wygodne meble biurowe to coś, czego nie może zabraknąć w przestrzeni, w której pracujesz.

Z podstawowych mebli potrzebne będą na pewno biurko oraz krzesło. Biurko może, ale nie musi mieć wydzielonego miejsca na drukarkę firmy Canon czy HP, jedne z lepszych na rynku, jak również szufladę na podręczne dokumenty oraz zapasowy tusz do drukarki HP lub innej, w zależności, na jaką się zdecydujemy. Krzesło powinno być regulowane. Wpłynie to korzystnie na dostosowanie się do wysokości biurka.

Wzorowe ułożenie ciała gwarantuje krzesło, dzięki któremu siedząc przy biurku mamy proste plecy, ręce są swobodnie oparte o blat, a stopy dotykają podłogi.

Miejsce na przechowywanie dokumentów

Domowe biuro powinno być zaopatrzone również w szafę, komodę lub regał, czyli miejsce, które pozwoli utrzymać porządek w dokumentach.

Taki mebel w gabinecie musi być funkcjonalny i pojemny, dlatego styl często nie gra roli, może być minimalistyczny. Jeśli zdecydowaliśmy się na wybór drukarki HP i zainwestowaliśmy w tusze do drukarek HP, to można je przechowywać właśnie w takim miejscu. Tusz HP musi być tylko zabezpieczony, a później w dowolnym miejscu, czy to w wydzielonej przestrzeni biurkowej, czy w pudełku postawionym na regale będzie on czekał na swoją kolej. Jeśli regał lub komoda są na tyle szerokie, że zmieszczą one na dolnych półkach również drukarkę, to może ona śmiało stać w takim miejscu.

Takie miejsce na przechowywanie dokumentów czy niezbędnego biurowego wyposażenia to praktyczne i nowoczesne rozwiązanie na stworzenie funkcjonalnej przestrzeni do pracy.

Drukarka – potrzebny sprzęt do pracy zdalnej

Drukarka kojarzy się ze sprzętem bardziej przydatnym do biurowca, ale okazuje się również idealnym urządzeniem do użytku domowego.

Jaka drukarka na potrzeby home office będzie najlepsza? Czy koszty eksploatacji są duże?

Laserowa czy atramentowa?

Za urządzenia uniwersalne uchodzą drukarki atramentowe. Są odpowiednie do drukowania tekstu, zdjęć czy potrzebnych dokumentów w kolorze.

Natomiast znacznie tańsze w eksploatacji i wydajniejsze są drukarki laserowe. Najczęściej na potrzeby pracy zdalnej wybierane są drukarki laserowe firmy HP, Canon lub Epson. Wydruk czarno-biały to niewielkie koszty, szczególnie jeśli mamy odpowiednie tusze do drukarek HP czy innych rodzajów. Zakładając, że decydujemy się na drukarkę firmy HP, to podstawą do korzystania z domowej drukarki są tusze HP.

Tusze do drukarek HP vs. zamienniki

Jednym z najczęściej powielanych mitów, jakie można usłyszeć na temat zamienników do drukarek, jest ten dotyczący jakości wydruków. Czy zamienniki drukują gorzej?

Nic bardziej mylnego. Zamienniki nie drukują gorzej, a co więcej, potrafią być niekiedy bardziej wydajne niż oryginalne tusze HP. Kolejną ważną kwestią jest cena. Tusz do drukarki HP potrafi być czasami dwa razy droższy niż jego zamiennik.

Przed zakupem drukarki warto sprawdzić, czy producent dopuszcza do używania takowych zamienników. Tanie drukarki charakteryzują się tym, że trzeba kupować drogie tusze lub tonery i niestety na próżno szukać zamienników.

Dekoracje również odgrywają ważną rolę

Home office wcale nie musi być nudny i monotonny. Przestrzeń, w której pracujemy, warto urozmaicić dekoracjami.

Postaw na nietuzinkowe detale. Kolorowe pojemniki, ozdobne świeczki, a jeśli lubisz klimatyczne miejsca, to światełka sprawią, że w Twoim miejscu pracy wieczorem właśnie tak będzie. Zadbaj o to, by w domowym biurze było przede wszystkim zielono. Kwiaty oczyszczają powietrze i sprawiają, że przestrzeń jest przyjemna. Ponadto dobrze wpływają na samopoczucie i redukują stres. 

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły