Artykuły

Jak znaleźć dobre biuro nieruchomości? Podpowiadamy

Jak znaleźć dobre biuro nieruchomości? Podpowiadamy

Kiedy zależy Ci na kupnie albo sprzedaży mieszkania lub domu, warto zdecydować się na usługi rzetelnego biura nieruchomości. Jednak nie jest to łatwe, więc jak wybrać to najlepsze? Na co trzeba zwracać uwagę? Wszystkiego dowiesz się z tego poradnika.

Poczta pantoflowa

Popularnym sposobem w przypadku szukania specjalistów z różnych dziedzin jest umiejętne korzystanie z dobrodziejstw poczty pantoflowej. Jest tak w wielu odmiennych sytuacjach, na przykład w razie potrzeby znalezienia dobrej ekipy budowlańców, kosmetyczki czy mechanika. Wówczas najlepiej jest znaleźć odpowiednich fachowców na podstawie doświadczeń rodziny albo znajomych. To zrozumiałe, bo to im ufamy i polegamy na ich opinii. Tak samo jest
w przypadku wyboru biura nieruchomości.

Niezawodny internet

Inny niezawodny sposób to użycie wyszukiwarki internetowej.

Przeszukując internet, natrafimy na tematyczne fora, gdzie znajduje się mnóstwo opinii innych osób. Warto przejrzeć strony internetowe firm polecanych przez innych użytkowników, ponieważ może się dzięki temu wiele dowiedzieć.

Media społecznościowe

Kolejnym wartym spróbowania sposobem jest przeglądanie i aktywność w grupach tematycznych w mediach społecznościowych. Takich grup jest naprawdę sporo, a wśród nich są ogólne, lokalne oraz wąskotematyczne. Na pewno opłaca się poświęcić czas na przeszukanie takich źródeł, zwłaszcza że inni użytkownicy bardzo często chętnie służą pomocą.

Postaraj się o umowę na wyłączność

Współpraca z biurem nieruchomości może polegać na podstawie jednej z dwóch rodzajów umów, a mianowicie:

  • umowy otwartej,

  • umowy na wyłączność.

Gdy w grę wchodzi umowa otwarta, pośrednik zaoferuje Ci jedynie minimalne zaangażowanie i to bez gwarancji sukcesu.

W związku z tym powinieneś szukać biura, które da Ci umowę na wyłączność.
Dzięki temu odpowiedzialność za powodzenie
transakcji będzie w 100% spoczywać na pośredniku. Otrzymasz profesjonalne doradztwo oraz maksimum zaangażowania.

Wybierz biuro oferujące kompleksowe usługi

Biuro nieruchomości, które jest profesjonalne, powinno oferować klientom wielowymiarowe usługi.

Wynika to z tego, że obrót nieruchomościami obejmuje różne aspekty, a nie samą publikację oferty. Aby osiągnąć sukces, należy zaoferować klientowi coś więcej, na przykład:

  • indywidualną strategię marketingową,

  • doradztwo prawne

  • wsparcie przy ustalaniu ceny i negocjacjach

Wzorem rzetelnego biura nieruchomości jest Goodwill & Co. Duże doświadczenie i wysoką świadomość specyfiki branży widać w kompleksowej ofercie. Poza wymienionymi wyżej usługami, to biuro to proponuje również profesjonalną sesję zdjęciową oraz home staging (czyli taką aranżację wnętrza lokalu, żeby zwiększyć atrakcyjność ogłoszenia).

Podsumowanie

Pozornie wybór dobrego biura nieruchomości wydaje się niełatwy. Na szczęście mogłeś przeczytać ten poradnik, po którym zdecydowanie wiesz więcej. Teraz na pewno bez problemu podejmiesz właściwą decyzję.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły