Artykuły

Jaki obrus na okrągły stół wybrać? Podpowiadamy

Jaki obrus na okrągły stół wybrać? Podpowiadamy

Obrus to popularna dekoracja stołu. Doceniana jest przez wiele pań domu zarówno za walory estetyczne, jak i praktyczne. Obrusy stanowią bowiem doskonałą ochronę blatu, np. przed zarysowaniami. Duża różnorodność dostępnych na rynku dekoracji tego typu pozwala przebierać w niezliczonych możliwościach aranżacji. Bez większych problemów znajdziesz więc model idealnie dopasowany do Twojego stołu, nawet jeśli jest on okrągły. Przed zakupem należy jednak zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami. Przyjrzymy się im bliżej w naszym dzisiejszym artykule.

Jaki obrus na okrągły stół? Wybierz właściwy rozmiar

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że dobranie idealnego obrusu do okrągłego stołu jest bardzo trudne. W rzeczywistości sprawa nie jest wcale aż tak skomplikowana. Najważniejsze jest to, by zdecydować się na dekorację stołu w odpowiednim rozmiarze. Przyjmuje się, że obrus powinien być większy od blatu o około 50-60 cm. Koniecznym jest bowiem pozostawienie miejsca na zwisy, czyli zwisającą część obrusu. Jej długość będzie zależeć od kroju dekoracji, którą wybierzesz.

Obrus na okrągły stół – jaki krój będzie prezentować się najlepiej?

Pomysłów na obrus na okrągły stół jest bardzo wiele. Jednak na blacie w kształcie koła zdecydowanie najlepiej będą wyglądać dwa kroje obrusów – kwadratowy i okrągły. Pierwszy model charakteryzuje się czterema efektownie opadającymi rogami. Pamiętaj, że decydując się na kwadratowy obrus, musisz zadbać o to, by jego zwisające boki miały długość ok.10-15 cm. Popularnym wyborem są również obrusy okrągłe. W ich przypadku zwisy powinny mierzyć mniej więcej 20-25 cm.

Wybór obrusu na okrągły stół – materiał i zdobienia

Bardzo ważną kwestią jest również wybór właściwej tkaniny, z jakiej uszyty jest obrus, oraz rodzaj jego zdobień. Tutaj panuje już całkowita dowolność. Wszystko zależy tak naprawdę od Twojego gustu. Polecamy Ci jednak dopasować wygląd dekoracji okrągłego stołu do stylu aranżacji, w której ów się znajduje. Dzięki temu zdołasz osiągnąć naprawdę przyjemny dla oka efekt!

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły