Artykuły

Kiedy najlepiej odwiedzać solarium – latem czy zimą?

Kiedy najlepiej odwiedzać solarium – latem czy zimą?

Większość z nas nie może cieszyć się ładną opalenizną przez cały rok. Jeśli masz jasną karnację, wówczas rodzi się dylemat czy i kiedy udać się na solarium. Latem, a raczej późną wiosną, kiedy zaczynasz nosić krótkie ubrania odsłaniające ciało, czy może zimą, kiedy jesteś całkiem blada, bo skóra nie ma dostępu do naturalnego słońca. Choć nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, a wszystko zależy od indywidualnych preferencji, poniżej znajdziesz nasze wskazówki i podpowiedzi, które pomogą Ci w planowaniu sesji opalania w solarium.

Solarium latem – alternatywa dla opalania na słońcu i przygotowanie do wakacji

Latem solarium może stanowić świetną alternatywę dla osób, które chcą uzyskać szybką opaleniznę, ale nie chcą narażać się na szkodliwe promieniowanie UV. Wiadomo też, że na słońcu trzeba spędzić znacznie więcej czasu, aby się opalić, a i tak zazwyczaj mamy uwagi co do niedoskonałości, białych pasków czy innych miejsc, do których nie dotarło słońce. Wreszcie czasem chcemy przygotować się do sezonu wakacyjnego i wtedy też jedną z opcji jest odwiedzenie solarium. Już kilka sesji wystarczy, aby skóra delikatnie pociemniała i ładniej wyglądała.

Dłuższe przebywanie na słońcu męczy bardziej niż krótka sesja w solarium. Korzystanie z urządzeń do opalania w gorące dni raczej nie ma dla Ciebie większego znaczenia – jest mniejsza różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz, a w dodatku pomieszczenia w solarium, jak choćby rejestracja czy poczekalnia są przyjemnie klimatyzowane. Warto jednak szczególnie skupić się na nawadnianiu organizmu.

Wizyta w solarium zimą – czy to dobry pomysł?

Z kolei zimą korzystanie z solarium może być bardziej bezpieczne, ponieważ naturalne promieniowanie UV jest znacznie słabsze, a czas przebywania na zewnątrz czy ekspozycji na słońce, którego jest bardzo mało jest krótszy. Korzystając z solarium od listopada do marca/kwietnia, można więc uzyskać opaleniznę bez narażania skóry na nadmiar promieniowania słonecznego. Ponadto, opalanie w solarium zimą może pomóc w poprawie samopoczucia i redukcji objawów depresji zimowej, ponieważ uzupełnia niedobór naturalnego światła słonecznego.

Kiedy i jak często opalać się w solarium?

To kiedy najlepiej odwiedzać solarium, zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Zasadniczo nie ma przeciwwskazań czy rekomendacji, która pora roku jest najbardziej odpowiednia do opalania – można uczęszczać na sesje bez względu na warunki pogodowe. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań, co do tego, jak intensywna ma być opalenizna. Zawsze jednak pamiętaj o nawadnianiu organizmu od środka (pij wodę) i od zewnątrz (kremy nawilżające, filtry UV do opalania). Skonsultuj częstotliwość i czas spędzany na opalaniu z obsługą solarium, a w razie jakichkolwiek wątpliwości z dermatologiem.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły