Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Pomnik Jezusa Chrystusa w Świebodzinie o wynosi 36 m

Pomnik Jezusa Chrystusa, jaki wzniesiony został w Świebodzinie jest największą figurą religijną, jaka dotychczas powstała w Polsce.

Figura Jezusa Chrystusa – kilka podstawowych informacji

Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata nawiązuje do pomnika Chrystusa Zbawiciela, jaki powstał w Rio de Janeiro. Polska figura jest od niej wyższa o ok. 3 m dzięki czemu figura Chrystusa Króla Wszechświata stanowi najwyższy pomnik na świecie. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 m, z czego 33 m przypadają na samą figurę, natomiast 3 m wysokości to pozłacana korona wieńcząca postać Jezusa. Pomnik został usytuowany na kopcu, który liczy 16,5 m wysokości, a łączna wysokość pomnika razem z kopcem wynosi 52,5 m. Całkowitą masę konstrukcji szacuje się na 440 ton.

Figura Jezusa Chrystusa w Świebodzinie – krótka historia

Żelbetowa rzeźba Jezusa powstała w 2010 roku według projektu Mirosława Pateckiego. Głównym inicjatorem powstania tego potężnego pomnika był proboszcz parafii – sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie – ks. prałat Sylwester Zawadzki. Całkowity koszt figury szacuje się na 6 milionów złotych. Wydatki na budowę pomnika zostały pokryte z dobrowolnych datków parafian, Polonii amerykańskiej, a także lokalnych przedsiębiorców. Od 2006 roku Jezus Chrystus Król Wszechświata jest patronem miasta Świebodzina.

0 recenzji do Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dodaj recenzję

Miejsce wyświetlono 22 857 razy