Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Pomnik Jezusa Chrystusa w Świebodzinie o wynosi 36 m

Pomnik Jezusa Chrystusa, jaki wzniesiony został w Świebodzinie jest największą figurą religijną, jaka dotychczas powstała w Polsce.

Figura Jezusa Chrystusa – kilka podstawowych informacji

Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata nawiązuje do pomnika Chrystusa Zbawiciela, jaki powstał w Rio de Janeiro. Polska figura jest od niej wyższa o ok. 3 m dzięki czemu figura Chrystusa Króla Wszechświata stanowi najwyższy pomnik na świecie. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 m, z czego 33 m przypadają na samą figurę, natomiast 3 m wysokości to pozłacana korona wieńcząca postać Jezusa. Pomnik został usytuowany na kopcu, który liczy 16,5 m wysokości, a łączna wysokość pomnika razem z kopcem wynosi 52,5 m. Całkowitą masę konstrukcji szacuje się na 440 ton.

Figura Jezusa Chrystusa w Świebodzinie – krótka historia

Żelbetowa rzeźba Jezusa powstała w 2010 roku według projektu Mirosława Pateckiego. Głównym inicjatorem powstania tego potężnego pomnika był proboszcz parafii – sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie – ks. prałat Sylwester Zawadzki. Całkowity koszt figury szacuje się na 6 milionów złotych. Wydatki na budowę pomnika zostały pokryte z dobrowolnych datków parafian, Polonii amerykańskiej, a także lokalnych przedsiębiorców. Od 2006 roku Jezus Chrystus Król Wszechświata jest patronem miasta Świebodzina.

Udogodnienia
Parking Rodzina
Seniorzy Odpowiednie dla grup
Odpowiednie dla dzieci Bezpłatny wstęp
Dostęp dla niepełnosprawnych Lato
Młodzież
Miejsce wyświetlono 294 razy

0 opinii do Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Napisz opinię

Reklama