Publiczne Przedszkole nr 1 w Świebodzinie

Preferujemy nowoczesne sposoby edukacji dzieci.

JEDYNKA TO PRZEDSZKOLE KTÓRE ZATROSZCZY SIĘ O TWOJE DZIECKO. U nas poczuje się ono bezpieczne i zadowolone. Zadbamy o jego potrzeby: zabawy, odpoczynku (nie ma obowiązku spania) akceptacji, szacunku, poznawania świata, zdobywania wiedzy i umiejętności. Preferujemy nowoczesne sposoby edukacji dzieci. Organizujemy ciekawe imprezy, uroczystości, wycieczki. Realizujemy „Program wczesnej adaptacji do warunków przedszkola”, skierowany do dzieci nowo przyjmowanych. Umożliwia on poznanie przedszkola przed rozpoczęciem roku szkolnego. W przedszkolu są 3 grupy po 25 dzieci każda oraz jedna grupa licząca 18 dzieci. Są to grupy jednorodne lub zbliżone wiekowo. Taka organizacja zapewnia dzieciom komfort psychiczny i emocjonalny. Zapewnia to także ZDECYDOWANIE LEPSZĄ JAKOŚĆ OPIEKI WYCHOWANIA I NAUCZANIA – co potwierdzają nasze wieloletnie doświadczenia w pracy pedagogicznej. Zapewniamy dzieciom wyżywienie t.j.: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, w porach odpowiadających żywieniu dzieci w domach. Realizując powyższą ofertę mamy do dyspozycji dwupiętrowy budynek w którym mieszczą się:

  • 4 sale zabaw dla dzieci
  • jadalnia
  • sala do zajęć rytmiki
  • szatnia dla dzieci
  • sala zajęć dodatkowych oraz piękny, duży,pełen zieleni plac zabaw.

Osiągnięcia

Wieloletni bardzo wysoki poziom zadowolenia rodziców z opieki i wychowania dzieci w naszym przedszkolu oraz równie bardzo wysoki poziom przygotowania dzieci do szkoły.

Dodatkowe zajęcia

I Codziennie w godzinach 7.30-12.30 jest realizowana Podstawa Programowa wychowania przedszkolnego. W godzinach 9.00-10.00 prowadzone są 2 zajęcia zorganizowane dla całej grupy wg poniższego schematu: 3x w tygodniu zajęcia z dominacją mowy i myślenia 1x w tygodniu zajęcia rozwijające pojęcia matematyczne 2x w tygodniu zajęcia gimnastyczne 2x w tygodniu zajęcia plastyczne 2x w tygodniu zajęcia umuzykalniające, 2x w tygodniu język angielski. Czas uczestnictwa dzieci w powyższych zajęciach, uzależniony jest od wieku dziecka i jego możliwości skupienia uwagi. II Zajęcia logopedyczne- dla dzieci z problemami wymowy. III Teatrzyki. IV Religia V Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej VI Koncerty Filharmonii

Miejsce wyświetlono 18 838 razy