Stanisław Łopuszański

od 30 lat zajmuję się przede wszystkim twórczością plastyczną, z którą związałem swoje życie zawodowe.

Na stałe mieszkam w Świebodzinie w woj. Lubuskim. Wiele moich prac znajduje się w zbiorach prywatnych w Niemczech, Francji, Szwecji, Holandii i Polsce. Do ulubionych technik malarskich zaliczam olej i pastele.

Stanisław Łopuszański urodził się w 1957 roku, mieszka w Świebodzinie. Zdobył wykształcenie chemiczne, jednak od 1976 roku zajmuje go przede wszystkim twórczość plastyczną, z którą związał również swoje życie zawodowe.

Był instruktorem plastyki w Domu Kultury, obecnie od wielu lat pracuje w Domu Pomocy Społecznej w Toporowie, gdzie prowadzi zajęcia plastyczne dla podopiecznych tej placówki. Wielokrotnie efekty żmudnej i trudnej pracy można było podziwiać na wystawach integracyjnych w Galerii ŚDK, a także w Muzeum Regionalnym.

Na stałe mieszkam w Świebodzinie w woj. Lubuskim. Wiele moich prac znajduje się w zbiorach prywatnych w Niemczech, Francji, Szwecji, Holandii i Polsce. Do ulubionych technik malarskich zaliczam olej i pastele. Często tworze też spontaniczne rysunki węglem lub w ołówku. W mniejszym zakresie wykonuje grafiki, rzeźby, kompozycje ze skóry.

0 recenzji do Stanisław Łopuszański

Dodaj recenzję

Miejsce wyświetlono 10 042 razy