Artykuły

Najpopularniejsze marki sportowe tego sezonu

Najpopularniejsze marki sportowe tego sezonu

Szeroko pojęte marki sportowe zdecydowanie zawładnęły światem mody, a sportowe ubrania stały się codziennym elementem w stylizacjach zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jakie marki są wybierane najczęściej i które sprawdzą się zarówno w codziennym ubiorze, jak i sprostają sportowym wyzwaniom?

Nike 

Nike to amerykańska marka sportowa, która została założona w 1964 roku a jej popularność nieustannie rośnie. Firma Nike zaczynała od butów i jako pierwsza na rynku opatentowała buty z systemem powietrznym, innymi słowy znane wszystkim Nike Air Max. Zyskując popularność na całym świecie, marka zaczęła rozszerzać swoją ofertę również o odzież sportową. Obecnie Nike jest wyborem zarówno profesjonalnych sportowców, jak i tych hobbystycznych. Poza specjalistyczną ofertą sportową, znajdziemy wiele ubrań typu basic, które można nosić na co dzień. Od koszulek, przez bluzy, kurtki po spodnie dresowe. 

Adidas 

To kolejna kultowa marka sportowa, która króluje w garderobach na całym świecie. Adidas został założony w Niemczech w 1924 roku przez dwóch braci. Markę Adidas możemy podzielić na trzy działy: Adidas Sport, Adidas Classic oraz Adidas Style. Sławne trzy paski to również wybór profesjonalnych sportowców, jednak najnowsze kolekcje Adidas’a pokazują, że ich ubrania zdecydowanie można nosić na co dzień. Marka również oferuje wiele prostych wzorów, jednak możemy znaleźć też inspirujące kolekcje, które coraz częściej wykorzystywane są w modzie ulicznej. Ludzie związani na co dzień ze światem mody bardzo często w swoich streetwear’owych stylizacjach wykorzystują odzież produkowaną przez markę Adidas. 

Pit Bull West Coast 

Ogromny sukces na skalę światową osiągnęła również sportowa marka Pit Bull West Coast. Marka powstała w 1989 roku w Niemczech, jednak jej właściciele mieli odrębne wizje na rozwój brandu, dlatego jeden z nich przeprowadzając się do Los Angeles zaczął budować markę pod szyldem Pit Bull West Coast. Marka osiągnęła szczególnie duży sukces na polskim rynku, a obecnie nasz kraj jest również jej jedynym licencjonowanym producentem oraz dystrybutorem na cały świat. Marka ma swoich fanów głównie w świecie sportów walki, dla których produkuje specjalistyczną odzież pod takie dyscypliny jak MMA czy brazylijskie jiu-jitsu. Poza tym, Pit Bull West Coast wydaje również kolekcje, które z całą pewnością można ubierać na co dzień. Brand oferuje swoim fanom, zarówno koszulki, spodenki, bluzy a także kurtki i rozmaite akcesoria. Wszystko to z zachowaniem swojego charakterystycznego stylu.

Obecnie w sklepach internetowych oraz sieciowych znajdziemy coraz więcej nowych marek sportowych. Z całą pewnością jednak, równie często co po nowe marki, cały czas wracamy do kultowych klasyków. Moda uliczna coraz częściej tworzy nowoczesne stylizacje z użyciem oldschoolowych wzorów, nadając im świeży wymiar, dlatego warto sięgać po klasyki. 

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły