Artykuły

Obiad weselny – gdzie i w jaki sposób zorganizować?

Obiad weselny – gdzie i w jaki sposób zorganizować?

Organizacja ślubu wiąże się z wydatkiem dużych pieniędzy. Ale nie wszystkie pary są gotowe wydawać pieniądze na luksusowe restauracje.

Czasami lepszym wyborem jest obiad weselny w domu w gronie najbliższych. Wesele w domu to świetny sposób, aby uczcić ten dzień swojego życia z bliskimi, a zaoszczędzone na uroczystości pieniądze wydać na przykład na niezapomnianą podróż poślubną.

Jak zorganizować wesele w domu?

Samodzielna organizacja wesela wymaga przygotowania. Bardzo ważna jest:

• Lista gości zaproszonych na wesele.

• Rekwizyty ślubne do dekoracji pokoju.

• Menu.

• Muzyka.

Pierwszym krokiem jest realna ocena powierzchni mieszkania, w której odbędzie się przyjęcie. Chcąc zorganizować ucztę weselną w małym mieszkaniu, trzeba będzie dokładnie przemyśleć liczbę zaproszonych gości. Zaleca się zaprosić na wesele nie więcej niż 20 osób. Taka liczba gości może wygodnie bawić się w średniej wielkości mieszkaniu. Zadbaj o niezbędne meble. Jeśli masz do dyspozycji dużą salę, to stoły z krzesłami powinny być ustawione pod ścianami na obwodzie sali, zostawiając miejsce na środku do tańca. Czasami podczas wesela w małym mieszkaniu rozróżnia się dwie strefy: jedna sala jest zarezerwowana na organizację uczty weselnej, a druga przeznaczona jest do zabawy.

Zastanów się dokładnie nad wystrojem miejsca ślubu. Urządzając mieszkanie, należy kierować się zasadą minimalizmu, aby nie przeciążać przestrzeni zbyt wieloma detalami. Zaledwie kilka akcentów i jasno podświetlone obszary stworzą odpowiedni nastrój.

Menu na wesele w domu

Kluczowym elementem jest oczywiście przygotowanie posiłku dla gości. Zamiast samodzielnie obmyślać i przygotowywać potrawy, lepszym wyborem będzie kucharz na wesele. To samo dotyczy obsługi. Jeden kelner wystarczy, aby obsłużyć, nakryć do stołu, podać dania na ucztę. W menu uczty weselnej powinny znaleźć się następujące rodzaje dań:

• 3-5 rodzajów zimnych przystawek, w tym sałatki.

• Talerze warzyw, serów i wędlin.

• Dwa rodzaje dań gorących (ryba i mięso) z przystawką.

• Gorąca przekąska

• Owoce

• Deser – tort weselny (w przeliczeniu 150 g/os.) – ok. 2 kg.

Prywatny kucharz nie tylko skomponuje odpowiednie menu, ale też zadba o właściwe ich podanie. Dzięki tej pomocy nie spędzisz własnego wesela w kuchni, nerwowo zastanawiając się które dania należy podać w pierwszej kolejności.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły