Artykuły

Ogrody wertykalne, ekologiczne rozwiązania chroniące Twoją przestrzeń!

Ogrody wertykalne, ekologiczne rozwiązania chroniące Twoją przestrzeń!

Zielone ściany stają się się sztandarowym elementem dekoracji polepszające jakość naszego życia. Prawdziwa oaza zieleni, która wnosi naturę do miast. Ogród wertykalny, zwany także żywą ścianą, jest najczęściej rozważaną opcją ulepszenia wnętrza budynków. Jest to niekoniecznie najtańsze rozwiązanie, jednakże przynosi ono wiele korzyści tym, którzy przebywają w środowisku miejskim.

Natura jest sercem naszego życia!

Mieszkańcom miast, którzy żyją częściowo odcięci od natury, obecność zielonych ścian w ich otoczeniu zapewnia dobre samopoczucie. Ponadto żywe rośliny są czynnikiem zmniejszającym stres, uspokajają umysł a dodatkowo wzmacniają motywację do pracy. Zielona ściana jest częścią zestawu rozwiązań, które mają na celu redukcję zanieczyszczenia powietrza, podobnie jak zielone dachy, ogrody miejskie, parki. Mieszkańcy dużych miast takich jak Kraków, Warszawa czy Katowice szczególnie odczuwają skutki zanieczyszczenia powietrza. Dzięki własnej zielonej ścianie mogą polepszyć jakość powietrza w swoim domu.

 

Natura jest na ścianach!

Czy jest lepszy sposób, aby wprowadzić naturę do swojej firmy, niż pozwolić jej rozkwitnąć na ścianach? Wybór wewnętrznych zielonych ścian jest często, przynajmniej na początku, wyborem estetycznym. Bo zalet tych oryginalnych i modnych aranżacji jest wiele. Na przykład dla firm, które mogą sobie pozwolić tylko na rośliny, ogród wertykalny jest bezkonkurencyjną alternatywą dla tradycyjnego kształtowania krajobrazu.

Inną dużą zaletą zielonych ścian wewnętrznych jest ich zdolność do filtrowania powietrza, jednocześnie izolując pomieszczenie. Rzeczywiście, naturalne właściwości oczyszczania powietrza, które pozwalają roślinom pozbyć się zanieczyszczeń wewnątrz i na zewnątrz, sprawiają, że zielona ściana jest potężnym sprzymierzeńcem w obliczu szkodliwych oparów powszechnie występujących w naszym otoczeniu. Jednocześnie zielona ściana stanowi dodatkową warstwę izolacji dźwiękowej i termicznej.

Więcej dowiesz się na stronie internetowej firmy Juko Green Design. Chętnie doradzimy i pomożemy w doborze odpowiednich roślin, w tym ogrodu wertykalnego.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły