Artykuły

Perfumy marzeń – darmowa dostawa i darmowe próbki

Perfumy marzeń – darmowa dostawa i darmowe próbki

Historia perfum zdecydowanie nie jest krótka. Pochodzenie perfum powszechnie przypisuje się starożytnym Egipcjanom. Używali zapachów do celebrowania modlitw i ceremonii religijnych, spalając olejki eteryczne, żywicę i perfumowane maści.

Krótko o historii perfum 

Nowoczesna perfumeria rozpoczęła się w XX wieku i została zdominowana przez syntetyczne esencje, które nadają niepowtarzalne nuty zapachom, oraz od wynalezienia aromatów aldehydowych, takich jak słynny Chanel nr 5. W Europie, a także w Ameryce, zapachy stały się prawdziwymi dziełami sztuki, a oryginalne kreacje perfum Couturier były sprzedawane na całym świecie. Najsłynniejsze zapachy tamtej epoki zostały nazwane sugestywnymi nazwami, które przywołują precyzyjne uczucia, ponieważ liczy się silny przekaz np. perfumy „Eternity”, czyli wieczność, od Calvina Kleina. Pojawiają się również pierwsze męskie wody toaletowe: początkowo były używane jako woda po goleniu, ale dopiero później stały się autentycznymi perfumami.

W dzisiejszych czasach perfumy nie są już cechą zamożnej klasy, ale towarzyszą codziennemu życiu jako wyjątkowy i oryginalny wyraz naszej tożsamości.

Perfumy damskie, męskie i unisex – skąd wziął się ten podział?

W latach 20-tych XX wieku zaczęto dzielić zapachy na damskie i męskie. W ostatnim czasie rośnie jednak zainteresowanie perfumami typu unisex.

Zapach jest istotnym czynnikiem w kontaktach międzyludzkich, ma wpływ na nasze wybory i zachowania seksualne (w postaci feromonów), umożliwia tworzenie siatki pozytywnych i negatywnych skojarzeń i wspomnień oraz zapewnia pewnego rodzaju komfort psychiczny.

Z badań wynika, że dzięki użyciu perfum możemy zwiększyć swoją atrakcyjność i pewność siebie, bo bezpośrednio wpłynie na lepszy nastrój i większe zainteresowanie płci przeciwnej. Z uwagi na różne preferencje zapachowe każdej z płci nakreślił się umowny podział na perfumy damskie i męskie. Klasyczne perfumy dla kobiet są więc zazwyczaj słodsze, bardziej subtelne, często z nutami kwiatowo-owocowymi, a w perfumach męskich przeważają zapachy typu fougere, czyli mocniejsze akcenty drzewne, skórne czy korzenne.

Jednak czasy się zmieniają i współczesnym kobietom i mężczyznom zmieniły się nieco gusta. Coraz więcej perfum męskich ma w swoich składach nuty kwiatowe, cytrusowe i orientalne, a perfumy damskie zawierają częściej mocniejsze, drzewne aromaty. Lubimy podobne zapachy, a więc umowny podział powoli zaczyna zanikać. W ten sposób na popularności zyskują perfumy unisex, czyli idealne dla każdego, niezależnie od płci. Po raz pierwszy wprowadził je w 1975 roku Yves Saint Laurent (Eau Libre), a w 1994 roku Calvin Klein przedstawił swój zapach CK One, który jest najpopularniejszym zapachem unisex do dziś.

 

Drogeria internetowa Perfumy Marzeń – sklep z perfumami online

W dobie pandemii sklepy z perfumami, jak i inne sklepy w galeriach handlowych są pozamykane. Większość naszych zakupów przeniosła się więc do Internetu. Dzięki drogerii internetowej Perfumy Marzeń zakup perfum nigdy nie był tak prosty! Intuicyjna nawigacja, opisy zapachów i podział produktów z możliwością filtrowania wyników pozwalają na szybsze i łatwiejsze zakupy niż w sklepie z perfumami! W drogerii internetowej perfumy-marzen.pl znajdziemy najbardziej znane, oryginalne perfumy damskie i męskie światowych marek, takich jak Calvin Klein, Versace, Hugo Boss czy Paco Rabanne. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą Perfumy Marzeń!

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły