Artykuły

Pomysły na dekoracje balkonu

Pomysły na dekoracje balkonu

Jeszcze kilka lat temu większość właścicieli mieszkań z balkonami wykorzystywała je jako dodatkową przestrzeń do przechowywania niepotrzebnych rzeczy.

Balkony wyglądały więc jak graciarnie. Dzisiaj na szczęście w większości przypadków jest to już przeszłość.

Jak urządzić piękny balkon?

Nawet mały balkon może zamienić się w oazę zieleni, w której z ogromną przyjemnością będzie można spędzać każdą wolną chwilę. Pomysłów na urządzenie pięknego balkonu jest całe mnóstwo. Ważne jest też to, że nie zawsze musi się to wiązać z dużymi kosztami. W roli kwietników pod rośliny można wykorzystać stare przedmioty. Oczywiście powinny one być w dobrym stanie. Należy także pamiętać o tym, aby trochę je odświeżyć. Wysłużona metalowa konewka posłuży jako osłonka doniczki, w której rosną pelargonie rabatowe. Na balkonie mogą rosnąć nie tylko kwitnące rośliny jednoroczne. Obecnie w sprzedaży dostępne są także sadzonki krzewów, które doskonale poradzą sobie na balkonie. Do krzewów, które warto mieć na balkonie należy między innymi lilak Meyera Palbin. To karłowy krzew, który w maju obsypany jest mnóstwem drobnych, pięknie pachnących kwiatów. W donicach może rosnąć także pieris japoński i karłowe odmiany azalii japońskich. Oczywiście należy wybrać dla krzewów duże donice, niezbędny jest także dobry trenaż.

W magiczne miejsce zamienią balkon nie tylko rośliny, ale także oświetlenie. Na balkonie bardzo dobrze sprawdzają się lampy solarne i LED. Na balkonie przyda się też nawet niewielki stolik i krzesła.

Co na podłogę balkonu?

Ciekawe donice, kwietniki, własna mini fontanna – możliwości urządzenia balkonu jest całe mnóstwo. Warto zastanowić się także nad odpowiednim materiałem na posadzkę balkonu. Do wyboru jest mnóstwo rozwiązań. Tym, które śmiało można polecić jest ułożenie sztucznej trawy. Sztuczna trawa nie wymaga po ułożeniu żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie trzeba jej kosić, ani podlewać. Na balkonie sprawdzi się doskonale. Sztuczną trawę oferuje między innymi sklep vedion.pl. Trawa dostępna jest w rolkach o różnej szerokości, jej ułożenie nie wymaga zatrudnia fachowców. Można ułożyć ją samodzielnie. Wystarczy poświecić na to tylko kilka godzin.

Urządzenie pięknego balkonu nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. N rynku dostępne są obecnie rozwiązania, dzięki którym nawet najmniejszy balkon zamieni się we wspaniałe miejsce do wypoczynku.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły