Aktualności

Sprawdź swój samochód za darmo

Sprawdź swój samochód za darmo

Niezależnie od tego, czy samochód jest nowy, czy auto ma już swoje lata i setki tysięcy kilometrów na liczniku– warto skorzystać z okazji, żeby jego stan sprawdzili prawdziwi fachowcy. Teraz na kierowców, którzy przyjadą w sobotę, 9 września, w gpdz. 10-16, na parking przy supermarkecie TESCO (ul. Sulechowska 8), czekać będą specjaliści z ProfiAuto i sklepu motoryzacyjnego Auto-Jarex – lokalnego partnera akcji, którzy bezpłatnie skontrolują stan techniczny samochodów.

Krótsze dni, pogorszona widoczność i dynamicznie zmieniająca się pogoda to znaki charakterystyczne końca wakacji i zbliżającej się jesieni. W tym okresie kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ustawienie świateł i stan kloszy, układ hamulcowy, skład i poziom płynów eksploatacyjnych. Nawet zaawansowane systemy bezpieczeństwa nie zadziałają odpowiednio, jeżeli układy zespołów ulegną wyeksploatowaniu czy też awarii. Podczas akcji PitStop mechanicy nie tylko zwrócą uwagę na podstawowe elementy, ale również podpowiedzą, jak samemu kontrolować parametry w swoim samochodzie.

– PitStop to akcja skierowana do kierowców, którzy mają świadomość znaczenia stanu technicznego dla bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego. Statystyki nie pozostawiają wątpliwości-regularne kontrole, wymiana części eksploatacyjnych przed zużyciem, sprawdzanie poziomu ciśnienia w oponach, pozwoliłyby uniknąć wielu nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Dlatego sprawdzajmy nasze samochody przy każdej okazji – weryfikujmy nawet te z pozoru mało istotne elementy, ponieważ kiedyś może nam to uratować życie – mówi Jarosław Śliwiński, z firmy Auto-Jarex.

ProfiAuto PitStop to również okazja do rozmowy z ekspertami oraz spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Z tej okazji przewidziano także atrakcje dla najmłodszych. Na dzieci czekać będą animatorzy, dmuchańce i kącik zabaw. Każdy uczestnik PitStopu otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji są: sieć ProfiAuto, firmy ATE, VARTA i OSRAM oraz AUTO-JAREX.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły