Artykuły

Szafy na wymiar – przechowywanie bez kompromisów!

Szafy na wymiar – przechowywanie bez kompromisów!

W sklepach możemy znaleźć wiele gotowych szaf. Nic jednak nie jest w stanie zastąpić funkcjonalności mebli wykonanych na wymiar!

Dobór odpowiednich mebli do przechowywania ma duże znaczenie, zarówno w dużych, jak i w mniejszych wnętrzach. Zanim zdecydujemy się na zakup szafy, powinniśmy zatem zastanowić się, jaki jej wariant będzie najlepszy. Gdy liczy się perfekcyjne dopasowanie, szafy na wymiar będą strzałem w dziesiątkę!

Jakiego rodzaju meble mogą wykonać dla nas zakłady stolarskie? Jakie zalety posiadają szafy na wymiar? Jak wygląda proces ich zamawiania? W końcu, ile musimy zapłacić za takie umeblowanie?

Szafy na wymiar – wnękowe i wolnostojące

Zakłady stolarskie wykonujące meble na wymiar są w stanie wykonać dla swoich klientów rożnego rodzaju zabudowy. To między innymi popularne meble kuchenne czy też garderoby na wymiar, ale również możemy zamówić w nich szafy na wymiar, w tym szafy wnękowe oraz szafy wolnostojące.

Największym zainteresowaniem cieszą się szafy wnękowe, które umieszcza się we wnękach w budynkach, ale również można wykonać je na całej długości i wysokości ścian, wykorzystując w pełni daną przestrzeń.

Dobry zakład stolarski może wykonać takie szafy na wymiar według indywidualnych życzeń klienta. Wybór na ogół pada na szafy wyposażone w drzwi przesuwne, które są łatwe w obsłudze i nie zajmują wiele miejsca. Jeśli chcemy, możemy zdecydować się także na szafy z drzwiami rozwieranymi.

Przy zamawianiu szafy na wymiar mamy możliwość samodzielnego doboru materiałów, z których będzie ona wykonana. Chętnie wybierane są szafy z drzwiami przesuwnymi wykonanymi z płyt meblowych, z luster, a także z drukowanego szkła. Takie szafy przesuwne wyposażane są w specjalne profile umożliwiające gładkie przesuwanie skrzydeł drzwiowych.

Także wtedy, gdy wybieramy szafy wnękowe na wymiar, możemy dobrać ich wyposażenie wewnętrze. W tym przypadku mamy możliwość doboru półek, szuflad, drążków, wkładek, koszów oraz innych elementów wyposażenia. Dzięki temu można dostosować je do rodzaju przedmiotów, które mają być przechowywane w szafie.

Najważniejsze zalety szaf na wymiar:

  • idealnie dopasowane do miejsca montażu
  • przeznaczone do różnych wnętrz
  • pełna gama materiałów do wyboru
  • mogą być wykonane w różnych stylach
  • możliwość zaprojektowania wnętrza szafy
  • ułatwiają utrzymanie porządku

Warto jedna wskazać, że szafy na wymiar także posiadają pewne wady. Główną z nich jest spora cena, ponieważ za takie szafy do zabudowy zapłacimy więcej niż za „gotowce” ze sklepów.

Dodatkowym minusem jest także dłuższy czas oczekiwania na wykonanie zamówienia – w zależności od terminów w danym zakładzie stolarskim musimy czekać na mebel od około miesiąca do nawet 3 miesięcy.

Jak wygląda proces realizacji szaf na zamówienie?

Gdy chcemy wybrać szafy wnękowe czy wolnostojące z zakładu stolarskiego, w takim przypadku naszym pierwszym krokiem powinno być wybranie odpowiedniego wykonawcy.

Aktualnie do wyboru jest wiele zakładów, na przykład w mieście Kraków. Znajdziemy je już teraz on-line – w sieci możemy też sprawdzić ich realizacje oraz opinie na ich temat.

Po wyborze odpowiedniego stolarza kontaktujemy się z nim i umawiamy na spotkanie, które odbędzie się w naszym domu. Na miejscu specjalista będzie mógł wymierzyć miejsce pod szafę i zaprezentować nam dostępne materiały do wyboru. Na tym etapie możemy także uzyskać orientacyjne ceny usługi.

Potem następuje etap projektowania. Projektant zakładu stolarskiego przygotowuje projekt szafy na wymiar zgodnie z życzeniami klienta. Projekt ten po zatwierdzeniu trafia do realizacji.

Gdy szafa wnękowa lub wolnostojąca jest już gotowa, wówczas zakład kontaktuje się z klientem, żeby umówić się na jej montaż w dogodnym terminie. Czas montażu szafy na wymiar to najczęściej jeden dzień. Od razu po jej zamontowaniu możemy zacząć z niej korzystać!

Ile kosztuje szafa wykonana na wymiar?

Ceny szafy do zabudowy wynoszą najczęściej od około 1500 złotych do 3000 złotych w zależności od wybranych materiałów oraz stopnia skomplikowania projektu.

Źródło informacji: woodworks-studio.pl.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły