Artykuły

Manualne oczyszczanie twarzy – wskazania, przebieg, cena zabiegu

Manualne oczyszczanie twarzy – wskazania, przebieg, cena zabiegu

Manualne oczyszczanie twarzy to jeden z najpopularniejszych i najstarszych zabiegów kosmetycznych. Co warto o nim wiedzieć?

Domowe oczyszczanie twarzy pozwala na usunięci osadzających się na niej w ciągu dnia zanieczyszczeń. Bardziej dobry efekt można uzyskać dzięki peelingom. Jeśli jednak liczy się dogłębne oczyszczanie twarzy, najlepiej zdecydować się na profesjonalny zabieg kosmetyczny.

Czym jest manualne oczyszczanie twarzy?

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg kosmetyczny prowadzony w gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej. Jego głównym celem jest usuniecie ze skóry nagromadzonego łoju, martwego naskórka oraz zaskórników i innych zmian.

Poprzez manualne oczyszczanie twarzy można nie tylko usunąć ze skóry zanieczyszczenia, ale również nadać jej odpowiednią gładkość, rozjaśnić i wyrównać jej koloryt, a także zmniejszyć widoczność różnych niedoskonałości, na przykład drobnych zmarszczek, blizn potrądzikowych, przebarwień.

W porównaniu z domowymi zabiegami oczyszczania twarzy metoda manualna prowadzona w gabinetach jest znacznie skuteczniejsza – dogłębniej oczyszcza skórę, a przy tym jest bezpieczna, ponieważ odbywa się w aseptycznych warunkach.

Kiedy warto wybrać manualne oczyszczanie twarzy?

Zabieg taki jak manualne oczyszczanie twarzy rekomendowany jest dla osób chcących kompleksowo oczyścić swoją skórę.

Manualne oczyszczanie twarzy może być wykonane zarówno u kobiety, jak również u mężczyzny, w tym także u młodych osób. Polecane jest ono przede wszystkim dla właścicieli skóry normalnej, mieszanej, a także tłustej, łojotokowej i trądzikowej.

Wskazania do zabiegu manualnego oczyszczania twarzy:

 • otwarte i zamknięte zaskórniki
 • zmiany grudkowo-krostkowe
 • nadmiar sebum
 • skóra tłusta, zanieczyszczona, zszarzała
 • nierównomierny koloryt cery

Manualnego oczyszczania twarzy nie poleca się dla właścicieli skóry suchej, delikatnej, naczyniowej, z trądzikiem różowatym. Zabiegu nie wykonuje się także w przypadku stanów zapalnych i uszkodzenia skóry.

Manualne oczyszczanie twarzy – krok po kroku

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg wieloetapowy, który trwa około godziny. Nie wymaga szczególnych przygotowań ze strony klienta gabinetu.

Pierwszym etapem jest demakijaż skóry, czyli usunięcie z niej nawierzchniowych zanieczyszczeń, na przykład z użyciem mleczka, pianki czy żelu. Następnie na skórę nakłada się tonik, który przywraca jej prawidłowy odczyn pH. Skóra jest potem oczyszczana z użyciem peelingu mechanicznego, który usuwa z jej powierzchni martwy naskórek.

Potem następuje etap właściwego oczyszczania skóry przez kosmetyczkę. Nakłada się specjalną maseczkę, która powoduje rozpulchnienie skóry, a następnie specjalistka usuwa ręcznie zanieczyszczenia, na przykład zaskórniki. W tym celu wykorzystuje się także specjalne narzędzia.

Na koniec na skórę nakładana jest maseczka łagodząca, która zmniejsza zaczerwienienia i obrzęki mogące pojawić się po zabiegu. Po maseczce na skórze umieszcza się odpowiedni krem.

Efekty po zabiegu manualnego oczyszczania twarzy:

 • zlikwidowanie zalegającego na skórze martwego naskórka
 • usunięcie zaskórników, krost i innych niedoskonałości
 • regulacja pracy gruczołów łojowych
 • odetkanie zatkanych porów
 • odświeżenie skóry twarzy
 • lepsza absorpcja substancji aktywnych z kosmetyków

Warto wskazać, że po zabiegu mogą pojawić się podrażnienia skóry, które najczęściej zanikają w ciągu kilku dni. Skóra jest gładsza, ma jednolity kolory, jest pozbawiona nieestetycznych zmian, na przykład zaskórników na nosie.

Specjaliści zalecają prowadzenie zabiegu manualnego oczyszczania twarzy najczęściej od 2 do 4 razy w ciągu roku. Liczba i częstotliwość zabiegów dobierana jest indywidualnie w zależności od stanu i typu skóry.

Ile kosztuje manualne oczyszczanie twarzy?

Profesjonalne oczyszczanie twarzy wykonane u kosmetyczki nie jest drogim zabiegiem. Najczęściej należy zapłacić za niego od 100 do 200 złotych w zależności od wybranego gabinetu.

Dokładne ceny związane z zabiegiem można znaleźć na stronach internetowych gabinetów.

Gdzie można skorzystać z manualnego oczyszczania twarzy?

Manualne oczyszczanie twarzy jest jednym z najpopularniejszych zabiegów dostępnych w gabinetach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej, dlatego też możemy skorzystać z nich na terenie całego kraju.

Aby zabieg był skuteczny i bezpieczny, warto zdecydować się na pomoc kosmetyczki z doświadczeniem. Opinie na temat gabinetów wykonujących profesjonalne oczyszczanie twarzy można znaleźć już teraz on-line.

W tworzeniu artykułu pomocne okazały się informacje zawarte na stronie ego-medspa.pl.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły