Artykuły

Co można zrobić z gumek recepturek?

Co można zrobić z gumek recepturek?

Choć w domu ma je niemal każdy, to o kreatywnym zastosowaniu tych materiałów wie niewiele osób. Mowa o gumkach recepturkach, które doceniane są za swoją rozciągliwość, moc i szerokie pasmo zastosowań. Oto kilka sposobów na to, jak wykorzystać gumki recepturki poza ich tradycyjną funkcją.

Kuchenne akcesoria od zaraz!  

Jedną z rzeczy, jaką można stworzyć z gumek recepturek jest uchwyt do przechowywania jabłek. Mowa przede wszystkim o pokrojonych owocach, które wystawione na działanie powietrza zaczną brązowieć. Pokrojone i połączone w całość jabłko należy związać gumką recepturką. Nie ma mowy o charakterystycznym brązowieniu!  

Gumki recepturki okazują się być także dobrym narzędziem do zaparzania herbaty. Szczególnie, jeśli kubek okazuje się być tak głęboki, że torebeczka z herbatą i sznureczkiem po prostu topią się w napoju. Mocując sznurek za pomocą gumki recepturki do powierzchni kubka z łatwością można zaparzyć herbatę, a później usunąć worek bez wyławiania sznurka z napoju. 

Uchwyt do samochodu? Bardzo proszę! 

Innym sposobem na wykorzystanie gumki recepturki jest jej zabranie do samochodu. Z dużą łatwością można z niej stworzyć uchwyt do nawigacji lub telefonu z ulubionym filmem. Jak to zrobić? Kierowcy i pasażerowie mogą wykorzystać w tym celu różne elementy pojazdu. Jednym z nich będzie osłona przeciwsłoneczna na przedniej szybie pojazdu. Wystarczy założyć dwie gumki recepturki po bokach osłony i przyczepić do nich smartphone lub nawigację. Inną metodą będzie wykorzystanie zagłówka od siedzenia – propozycja ta jest szczególnie korzystna dla pasażerów podróżujących na tylnej kanapie. W ten sam sposób, jak w przypadku osłony umieszcza się smartphone na zagłówku i ogląda ulubione filmy bez obaw o bolące dłonie, czy niekontrolowane upadki. 

Skuteczny organizer  

Z gumek recepturek z łatwością można stworzyć także organizer do domu. Przy ich wykorzystaniu można uporządkować szczoteczki do zębów lub wstążki w pojemniku krawcowej. W pierwszym przypadku należy użyć kilku gumek recepturek, zakładając je pionowo na kubek ze szczoteczkami do zębów. Po ułożeniu charakterystycznej „gwiazdy” z czterech gumek nie będzie mowy o dotykających się szczoteczkach – będą one oddzielone własnymi przegrodami. Gdy chodzi o uporządkowanie wstążek nawiniętych na szpule sprawa jest zdecydowanie łatwiejsza – wystarczy kilka razy owinąć gumkę wokół wybranej wstążki. Wówczas nie ma możliwości na ich niekontrolowane rozwinięcie się!  

Jak widać, gumki recepturki poza swoim podstawowym zastosowaniem znajdują także szereg innych sposobów wykorzystania. Nie trzeba z nich tworzyć wielkiej piłki, którą często zobaczyć można w sieci, by znaleźć zastosowanie inne od podstawowego. Poza wymienionymi metodami wykorzystania recepturki znajdują zastosowanie niemal wszędzie – w szafie z ubraniami, skrzynkach narzędziowych, a nawet w czasie pakowania na wakacyjny wyjazd. Dawka naszych inspiracji z pewnością pozwoli użytkownikom spojrzeć zupełnie inaczej, na ten obecny w niemal każdym domu niewielki materiał.

Poradę dostarczył sklep internetowy Biurowezakupy24.pl oferujący akcesoria biurowe.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły