Artykuły

Podróż lotnicza? Co zrobić z samochodem?

Podróż lotnicza? Co zrobić z samochodem?

Jakim środkiem lokomocji wybrać się na urlop? Czy postawić na własny samochód, czy może lepiej zdecydować się na samolot? Podróż lotnicza? Co zrobić z samochodem? No właśnie i tu pojawia się problem. Odpowiedzi na to pytanie poszukują ci wszyscy, którzy zaplanowali podróż samolotową, ale na lotnisko i tak dotarli własnym pojazdem. Nawiasem mówiąc, gros osób tak właśnie postępuje, bo nie ma kto ich dostarczyć do portu lotniczego.

Jeśli ktoś mieszka w Warszawie, Krakowie czy choćby w Katowicach, może na lotnisko dojechać komunikacją miejską. Tak jest zresztą najtaniej. Można też zamówić taksówkę i po kłopocie. Niektórzy podróżujący proszą o pomoc swoich krewnych czy znajomych i jest ok. Ale jeśli ktoś musi dojechać na samolot z daleka, zazwyczaj przyjeżdża własnym autem. Jasne wówczas jest, że musi w takich okolicznościach skorzystać z parkingu. Ale okazuje się, że nie ma z tym najmniejszego problemu, ponieważ zwykle bywa tak, że przy portach lotniczych są dostępne parkingi.

Tym samym więc temat: Podróż lotnicza? Co zrobić z samochodem? szybko daje się ogarnąć. I bardzo dobrze, bo w końcu żyjemy w XXI wieku , w cywilizowanym kraju, w sercu Europy i byłoby dziwne, gdyby nie funkcjonowały przylotniskowe parkingi. W naszej rzeczywistości jest jeszcze tak, że przeciętny Kowalski nie korzysta zbyt często z komunikacji lotniczej. Inaczej jest na Zachodzie. A dlaczego? Na taki stan rzeczy ma wpływ na pewno to, że nie jesteśmy zbyt zamożnym społeczeństwem, a przeloty nie są najtańsze. Prawdę mówiąc, dla wielu z nas to luksus. Po drugie, lotnisk u nas nie ma znów tak dużo i często jest tak, że nim dojedziemy do portu lotniczego, już w zasadzie mamy pokonaną połowę drogi. Po co więc w takiej sytuacji decydować się na samolot? To byłoby już nieekonomiczne działanie. Po co wydawać niepotrzebnie pieniądze? Wszak te nikomu nie spadają przecież z nieba, niestety.

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, czyli do kwestii: Podróż lotnicza? Co zrobić z samochodem? Tak, jak już zostało wspomniane na początku naszych rozważań, parkingi przy lotniskach funkcjonują i można z nich z powodzeniem skorzystać. Ale żeby to było możliwe, trzeba się należycie zabrać do sprawy. A jak to najlepiej zrobić? Trzeba odpowiednio wcześnie zarezerwować sobie miejsce na takim parkingu i można spać spokojnie. W żadnym wypadku nie możemy załatwiać takiej rzeczy tuż przed wyjazdem lub z marszu, kiedy już znajdziemy się na lotnisku, tuż przed odlotem,bo może się okazać, że nie będziemy mieli co zrobić ze swoim samochodem. Nie zostawimy przecież auta byle gdzie, bo drogo nas to może kosztować. No, chyba że komuś kompletnie nie zależy na aucie. W każdym razie, mamy realne szanse na to, że nasze auto będzie bezpiecznie podczas naszej podróży.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że podróże samolotowe są wygodne. Szczególnie, kiedy nie mamy po drodze żadnych przesiadek. No, taka niedogodność jeszcze ujdzie, jeśli nie będziemy musieli odbierać bagażu i ponownie go nadawać. Człowiek bowiem ma to do siebie, że lubi wszelakie wygody i szybko jeszcze się do nich przyzwyczaja. I pomyśleć, że nasi przodkowie nie korzystali z mnóstwa różnych rzeczy, które dla nas są powszechne. I jak tutaj nie zgodzić się ze stwierdzeniem Hipolita Taine’a, dziewiętnastowiecznego filozofa francuskiego, który przekonywał sobie współczesnych, że jednym z trzech podstawowych czynników determinujących ludzkie życie jest moment dziejowy, w którym egzystuje dana jednostka. Nasze czasy wydają się potwierdzać chyba tę tezę jak żadne inne. Generalnie rzecz biorąc, nie mamy chyba zbyt wielu powodów, aby narzekać. Doceńmy zatem to, co mamy, bo nierzadko zapominamy o tym, że ludzie w innych zakątkach świata mają zdecydowanie gorzej od nas. Warto pokusić się chyba od czasu do czasu o taką chwilę refleksji.

https://parkingmodlin.com

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły