Artykuły

Sposoby na ujędrnienie skóry ciała – co sprawdzi się najlepiej?

Sposoby na ujędrnienie skóry ciała – co sprawdzi się najlepiej?

Jędrna skóra świadczy o młodości. Niestety, zaczyna być coraz bardziej wiotka w miarę postępu czasu. Jak można ją wtedy ujędrnić, by wyglądała lepiej?

Elastyczna, jędrna, gładka skóra to domena młodych osób. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby takim efektem cieszyć się także w późniejszym wieku! W takim przypadku warto postawić na skuteczne metody na ujędrnianie skóry. Co wybrać?

Co wpływa na jędrność skóry?

Odpowiednia jędrność skóry jest przede wszystkim powiązana z wiekiem, ale wiele czynników może także wywołać jej nieestetyczne zwiotczenie. Z problemem pogorszonej jędrności skóry ciała borykają się kobiety po ciąży, osoby zrzucające dużą ilość kilogramów czy też te, które regularnie się opalają.

Do utraty jędrności skóry dochodzi główne na skutek zmniejszenia ilości kolagenu, elastyny, a także kwasu hialuronowego, które razem tworzą wewnętrzne „rusztowanie” dla skóry. Gdy ich ilość zmniejsza się, wówczas dochodzi do zmniejszenia jędrności skóry – staje się ona bardziej sucha, wiotka, mniej elastyczna.

Jeśli chcesz, aby także Twoja skóra mogła wyglądać na młodszą i piękniejszą, skorzystaj ze sprawdzonych metod. Do dyspozycji mamy zarówno skuteczne metody domowe na ujędrnianie skóry, jak również możemy skorzystać ze specjalistycznych zabiegów tego typu. Na co warto się zdecydować?

Domowe metody na ujędrnianie skóry

Do dyspozycji mamy obecnie różne domowe metody na ujędrnianie skóry, które wcale nie są bardzo kosztowne. Regularnie stosowane pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów!

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o odpowiednim oczyszczaniu oraz masowaniu skóry, co możemy robić podczas każdej kąpieli czy prysznica. Do oczyszczania warto wybrać szorstką gąbkę albo rękawicę, natomiast do masowania możemy kupić szczotkę do masażu na sucho albo specjalne masażery z wypustkami do masażu na sucho i mokro. Bardzo dobre opinie posiadają także bańki chińskie do masażu podciśnieniowego.

W sprzedaży możemy znaleźć także różne kosmetyki na ujędrnianie skóry. Zawierają różne wartościowe składniki pozytywnie wpływające na napięcie i gęstość skóry, na przykład zieloną kawę, kofeinę, karnitynę, guaranę, algi, które także pomagają w zmniejszeniu widoczności cellulitu.

Sklepy oferują również kosmetyki przeznaczone do profesjonalnych zabiegów na ujędrnianie skóry, na przykład mogą być to zestawy do wyszczuplania termicznego bazujące na błocie.

W domowej pielęgnacji skóry ciała powinniśmy pamięta przede wszystkim o tym, aby stosować kosmetyki i akcesoria regularnie – wtedy już po kilku tygodniach ich stosowania możemy zauważyć znaczną różnicę!

Ujędrnianie ciała w salonie medycyny estetycznej

Gdy jednak zależy nam na lepszych rezultatach, warto pomyśleć o tym, aby udać się do gabinetu medycyny estetycznej, gdzie dostępne są specjalistyczne zabiegi na ujędrnianie skóry oraz inne problemy skórne.

Medycyna estetyczna oferuje obecnie szeroką gamę zabiegów, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów bez pojawienia się wysokiego ryzyka skutków ubocznych. Dzięki temu stanowi ona skuteczną alternatywę dla zabiegów chirurgii plastycznej, a przy tym jest także bardziej efektywna niż zabiegi kosmetyczne.

Wśród zabiegów polecanych na ujędrnienie skóry ciała polecane są między innymi:

  • Skin Tyte Sciton – zabieg wykorzystujący światło podczerwone, które powoduje syntezę kolagenu i poprawia jędrność skóry, daje bardzo dobre efekty także na twarzy
  • endermologia – głęboki masaż podciśnieniowy tkanek, który powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, zmniejsza widoczność cellulitu oraz poprawia jędrność skóry
  • karboksyterapia – zabieg polegający na zastosowaniu dwutlenku węgla, który wstrzykiwany jest w skórę z użyciem specjalnego pistoletu, aktywuje produkcję kolagenu i elastyny
  • mezoterapia igłowa – zabieg polegający na wstrzykiwaniu w skórę koktajli bazujących na aktywnych składnikach, może przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, zmniejszyć cellulit, ujędrnić skórę
  • urządzenia laserowe – pozwalają na przebudowę skóry, zwiększając produkcję kolagenu oraz elastyny, a także likwidując niedoskonałości

Dla uzyskania najlepszych efektów ujędrnianie skóry w gabinecie medycyny estetycznej powinno być przeprowadzone w serii. Dopiero po wykonaniu kilku czy kilkunastu zabiegów w zależności od wybranej metody można zauważyć znaczną różnicę.

Głównym minusem, jaki ma ujędrnianie skóry w gabinecie, jest wysoka cena zabiegów, lecz uzyskane efekty w pełni ją usprawiedliwiają!

Informacje zawarte w artykule pochodzą ze strony cliniqmed.pl.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły