Artykuły

Gdzie warto spędzić walentynki w Polsce i jak wybrać hotel?

Gdzie warto spędzić walentynki w Polsce i jak wybrać hotel?

Zakochani bardzo często spędzają święto zakochanych w nieznanych im dotąd miejscach. Atrakcyjne lokacje walentynkowe znaleźć można praktycznie na całym świecie. Również Polska słynie z wielu romantycznych miejsc, które pozwalają na wspólne przeżycie niezapomnianych chwil.

Ulica Mariacka w Gdańsku

Gdańsk to bardzo urokliwe i pełne interesujących okolic miasto. Romantyczny spacer magiczną ulicą Mariacką rozpocząć można od bazyliki, a następnie na pieszo przejść aż do Długiego Pobrzeża. Na całej długości okolicy znajdują się kolorowe kamienice, które dawniej należały do złotników oraz bogatych kupców. Okolica pełna jest także niedużych sklepików i tętni życiem przez cały rok. Na granitowym bruku podziwiać można m.in. galerie lokalnych artystów.

Molo w Sopocie

Przez wszystkie miesiące roku sopockie molo przyciąga turystów z taką samą siłą. Ten interesujący drewniany obiekt posiada długość ponad 500 metrów, a na pewnym odcinku wbija się już w Zatokę Gdańską. Molo zachęca do wieczornych wycieczek, podczas których zakochani mogą podziwiać romantycznie się prezentującą przystań jachtową. Atrakcją walentynkową jest jedyne w Polsce lodowisko zapewniające widok na morze.

Atrakcje kulturalne we Wrocławiu

W stolicy Dolnego Śląska odbywa się wiele interesujących wydarzeń, dzięki czemu zawsze jest okazja na zarezerwowanie biletów dla dwojga. Miłośnicy muzyki mogą udać się na koncert jazzowy w Vertigo Jazz Club, natomiast amatorzy teatru powinni sprawdzić listę wystawianych w walentynki spektakli. Na wrocławskich scenach każdego roku przygotowywane są specjalne pokazy, związane tematycznie ze świętem zakochanych.

Walentynki na Stadionie Narodowym w Warszawie

Na słynnym warszawskim stadionie co roku przygotowywane są liczne atrakcje dla par obchodzących walentynki. To nie tylko okazja do spróbowania swoich sił na największym w Polsce lodowisku, ale również możliwość wybrania się na specjalny szlak dla zakochanych. 14 lutego każda para może zwiedzić stadion i obejrzeć szatnię piłkarską, tunel dla VIP-ów czy ekskluzywne loże.

Rezerwacja hotelu

Miejsce w jednym z rodzimych hoteli często warto zarezerwować odpowiednio wcześnie. Dotyczy to zwłaszcza najbardziej obleganych polskich miast, do których w sezonie walentynkowym przyjeżdża świętować bardzo wiele par. Wolny apartament powinien mimo tego zawsze się znaleźć. Wcześniejszej rezerwacji dokonać można telefonicznie lub przez internet, jednak wiele hoteli obsługuje wyłącznie karty płatnicze.

Doba hotelowa

W każdym hotelu obowiązuje ustalona doba hotelowa. Określa ona godziny, w których goście mogą korzystać z usług hotelowych, włącznie z meldunkiem. Zwykle koniec doby hotelowej następuje późnym porankiem, a jej początek ma miejsce w godzinach popołudniowych. Klienci mają obowiązek dostosowania się do tych warunków, ponieważ obsługa musi mieć czas na posprzątanie oraz ponowne przygotowanie pokoi.

Standard hotelowy

W Polsce obowiązuje system kategoryzacji hoteli, który określa ich standard na podstawie liczby gwiazdek. Im jest ona wyższa, tym lepsze jakościowo powinny być ogólne warunki w obiekcie hotelarskim. Największe luksusy zapewniają hotele 5-gwiazdkowe, jednak 4- i 3-gwiazdkowe to również atrakcyjna propozycja do spędzenia walentynek z ukochaną osobą.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi hotelmistralsport.pl

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły