Artykuły

Szczypce Stanley czyli najlepsza jakość

Szczypce Stanley czyli najlepsza jakość

Przychodzą w życiu chwile, gdy niezbędne staje się skorzystanie z profesjonalnych narzędzi tj. obcęgi, kombinerki czy szczypce. Czy w domu, czy w warsztacie – podstawowe narzędzia sprawdzą się zawsze. Jednak zamiast wybierać produkty w przypadkowych sklepach, lepiej postawić na te, z bogatą historią. Wówczas możemy być pewni największej jakości, jak ma to miejsce w przypadku tj. szczypce Stanley.

Rodzaje szczypców

Szczypce to rodzaj narzędzia, stosowanego najpowszechniej. Niezależnie czy są nam potrzebne do prostych domowych prac czy do skomplikowanych napraw – są one elementem, jaki warto posiadać. Jednak szczypce występują w wielu rodzajach. Rozróżniamy:

  1. Szczypce uniwersalne tzw. kombinerki
  2. Szczypce płaskie i okrągłe
  3. Szczypce wydłużone proste (tzw. bociany) i szczypce wydłużone wygięte
  4. Szczypce czołowe (które mają podobne działanie do obcęg)
  5. Szczypce boczne
  6. Szczypce nastawne (wykorzystywane przez hydraulików i monterów do działań na armaturze czy pracach wodociągowych)
  7. Szczypce zaciskowe oraz zbrojarskie (sprawdzają się przy spawaniu, pracach samochodowych czy działaniach z hydrauliką)
  8. Szczypce do pierścieni i szczypce do otworów
  9. Szczypce precyzyjne (wykorzystywane w modelarstwie i jubilerstwie)
  10. Szczypce specjalne (np. ściągacze izolacji)

Zastosowanie

W zależności od rodzaju szczypców, posiadają one szereg zastosowań. Do najczęstszych należy przytrzymywanie, zgniatanie, zaciskanie, zaginanie, cięcie, kształtowanie, przycinanie, chwytanie, zakręcanie, odcinanie. Stosowane są również przy spawaniu i hydraulice, pracach precyzyjnych,  a także robią otwory.

Dlaczego firma Stanley

Szczypce Stanley można kupić w wielu miejscach np. w Anvis Narzędzia, jednak kluczowym pytaniem pozostaje dlaczego wybrać narzędzia i szczypce tej właśnie marki? Stanley jest amerykańskim producentem narzędzi ręcznych, systemów mocujących, elektronarzędzi i innych, znanych z wysokiej jakości. Firma Stanley produkuje narzędzia dla domu, przemysłu i warsztatów. Początek firmy sięga 1843 roku, gdy bracia Frederic i William Stanley założyli swoją drugą firmę Stanley’s Bolt Manufactory. Najpierw zajmowała się ona produkcją śrub, metalowych drzwi i elementów z żelaza, a od 1857 roku jako The Stanley Rule and Level Company zaczęła się specjalizować w produkcji narzędzi ręcznych. Istniejąca dziś, na podwalinach giganta, firma Stanley, znana wielu profesjonalistom, dokłada wszelkich starań, aby najpierw dowiedzieć się czego potrzebuje klient, jak użytkuje narzędzia, by potem wyprodukować np. szczypce Stanley, będące realną odpowiedzią na oczekiwania.

Jeśli chcecie zakupić dobre szczypce Stanley, zachęcamy do odwiedzenia sklepu https://anvis-narzedzia.pl/60-szczypce

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły