Aktualności

Teraz w Świebodzinie – tradycyjne dania kuchni wietnamskiej

Teraz w Świebodzinie – tradycyjne dania kuchni wietnamskiej

W Świebodzinie na osiedlu Łużyckim zaczęła działać restauracja orientalna Tho-Man, z daniami kuchni wietnamskiej. Szefem kuchni jest Manh Hoang Nguyen, Wietnamczyk, który zaprasza na orientalne dania z Azji. Ma 57 lat, urodził się w Ha Nam w Wietnamie, wcześniej w swoim kraju ojczystym także pracował w gastronomii.

Już od pierwszych dni działania restauracja Tho-Man wzbudza zaciekawienie i przyciąga egzotycznym menu nie tylko okolicznych mieszkańców osiedla Łużyckiego, ale przyjeżdżają tu także klienci z odleglejszych miejsc i z okolic Świebodzina.

– Mamy w menu tradycyjną zupę wietnamską Pho, którą mogą pokochać Polacy – zachęca do jej spróbowania Manh Hoang Nguyen, szef kuchni. – A także chętnie zamawiane są przez klientów restauracji inne wietnamskie potrawy: kurczak w sosie curry, kaczka po wietnamsku, wołowina na ostro, owoce morza – krewetki w cieście, ryba miruna w sosie słodko-kwaśnym.

Wyjątkowym smakiem przyciągają zainteresowanie także sajgonki, już znane w Polsce, w wielu innych miastach. Dla osób nie będących zwolennikami potraw mięsnych, restauracja Tho-Man ma ofertę interesujących dań wegetariańskich. Na pewno znajdzie się wielu zwolenników dań na tzw. gorącym półmisku.

Składniki tych dań, wychodzących spod ręki wietnamskiego mistrza kucharskiego Manha Hoanga Nguyena pochodzą w dużej części prosto z Azji. Tak jak wystrój restauracji, w którym wykorzystano elementy z podróży po krajach tego regionu.

Za kilka tygodni goście restauracji będą zapraszani także do ogródka, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można będzie zjeść posiłek. A w sali restauracyjnej są miejsca dla 20 osób, co zachęca do organizowania rodzinnych uroczystości, bankietów, spotkań firmowych, urodzinowych, imieninowych, a można np. zrobić rodzinie niespodziankę i zaprosić do restauracji Tho-Man najbliższą rodzinę na Dzień Matki albo uczcić Maturę czy zakończenie roku szkolnego.

Goście restauracji dopytują się także o możliwość zamawiania dostarczania dań do domów i miejsc pracy. Można z takiego udogodnienia skorzystać pod numerem tel.: 510-477-106.

One response to Teraz w Świebodzinie – tradycyjne dania kuchni wietnamskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły