Artykuły

Ubrania na motocykl a styl jazdy

Ubrania na motocykl a styl jazdy

Wybierając strój na motocykl, pod uwagę należy brać nie tylko optymalną ochronę i bezpieczeństwo, ale też komfort, swobodę ruchów i komfort podróżowania.

Okazuje się, że branża motocyklowa oferuje swoim potencjalnym klientom naprawdę szeroką ofertę, a cały asortyment można dowolnie wybierać, biorąc pod uwagę również preferowany styl jazdy motorem oraz sam model jednośladu. 

Na tzw. ścigacze przyda się raczej kombinezon Dainese, idealny do sportowej, szybkiej jazdy. Kurtka Revit będzie za to lepsza na motocykl turystyczny, dokładnie tak samo, jak ubranie skórzane, które zazwyczaj jest ciężkie. To oczywiście tylko kilka przykładów, ale uświadamiają doskonale, że wybór odpowiedniej garderoby na motor wcale nie jest taki prosty.

Co zaleca się początkującym? Na pewno niekierowanie się modą, sezonowymi trendami ani designem. Warto po prostu wybrać się do dobrego sklepu z asortymentem motocyklowym, by zatrudnieni tam eksperci mogli dobrać niezbędne elementy garderoby. To oni uwzględnią potrzeby klienta, ale pod uwagę wezmą też sam pojazd mechaniczny oraz preferowany styl jazdy i użytkowanie jednośladu. Zupełnie inna kurtka na motocykl sprawdzi się do jazdy po mieście, gdzie motor traktowany jest jako główny środek transportu, inna zaś będzie właściwa na dalekie podróże. Nie poleca się także nabywania ubrań używanych, z tzw. drugiej ręki – lepiej zainwestować w strój nowy, idealnie dopasowany do sylwetki.

Pod uwagę zawsze należy brać też warunki atmosferyczne i tutaj znaczenia nie ma akurat styl jazdy czy rodzaj motoru. Każdemu kierowcy zaleca się bieliznę termiczną, jeśli wybiera podróże jednośladem jesienią albo jeszcze wczesną wiosną. Każdy też powinien mieć komplet dobrych elementów garderoby na wypadek jazdy w deszczu – strój na motor musi być wodoodporny.

Miłośnicy szybkiej jazdy sportowej, adrenaliny i wyzwań podczas szusowania po drogach na motocyklu, powinni szczególnie zadbać o ochronę i własne bezpieczeństwo. To im zaleca się kombinezony z dodatkowymi ochraniaczami, które będą lepiej zabezpieczać newralgiczne części ciała w razie ewentualnego wypadku. Takie ubranie ma być też odporne na ścieranie.

Liczy się również styl, a strój ma być dopasowany do rodzaju motocykla. Do tzw. ścigacza raczej nie będzie pasować skórzana kurtka z frędzlami, tak typowa do spokojnej jazdy Harleyem. Sportowy kombinezon nie sprawdzi się natomiast do jazdy motocyklem turystycznym. Dopasowanie ubrania wpłynie nie tylko na wizerunek motocyklisty, ale też wygodę w czasie jazdy.

Artykuł powstał na podstawie materiałów merytorycznych dostępnych na stronie: mcsonline.pl – Motocyklowe centrum serwisowe

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły