Artykuły

Urządzanie mieszkania – samemu czy z projektantem wnętrz?

Urządzanie mieszkania – samemu czy z projektantem wnętrz?

Dla jednych urządzanie mieszkania to czysta przyjemność, a dla innych trudne wyzwanie. Bez względu na to, w której grupie jesteś, możesz potrzebować profesjonalnego wsparcia ze strony projektanta wnętrz. Współpraca z taką osobą to szansa na spełnienie marzeń o pięknym domu, a także okazja do zaaranżowania przestrzeni funkcjonalnej, wygodnej, odpowiadającej stylowi życia domowników. Zobacz, dlaczego warto zatrudnić dobre biuro projektowe.

Samodzielne urządzanie domu – możliwe, ale uciążliwe

Dzisiaj dostęp do inspiracji wnętrzarskich jest niemal nieograniczony. Możemy czerpać z magazynów, programów telewizyjnych, stron internetowych. Jednak trzeba mieć sporo czasu, aby najpierw zgromadzić pomysły, potem na ich bazie stworzyć roboczy projekt i wreszcie przejść do jego realizacji.

Już na etapie robienia zakupów może się okazać, że ich koszt przerośnie nasze możliwości i nadwyręży budżet, a przecież nie o to chodzi. Poza tym, często problemem jest nieumiejętne dopasowywanie do siebie mebli, dodatków i innych elementów aranżacyjnych. Prowadzi to do chaosu, nad którym trudno zapanować i efektu, z jakiego nie jesteśmy zadowoleni.

Wsparcie projektanta – oszczędność czasu i… pieniędzy

Głównym powodem, dla którego rezygnujemy z pomocy specjalisty w projektowaniu wnętrz, jest obawa przed wysokimi kosztami takich usług. Faktycznie nie należą one do najtańszych, choć zazwyczaj to tylko pozory!

Przede wszystkim zauważ, że dobrze zrobiony projekt wraz z kosztorysem i szczegółową listą zakupów pozwoli Ci uniknąć nadmiernych wydatków i kosztownych pomyłek. Wiesz dokładnie, co kupić i w jakiej ilości, aby potem nie borykać się z materiałami wykończeniowymi, które pozostały niewykorzystane. Wszystkie meble pasują do siebie pod względem stylu i wymiaru, nie rażą w oczy po kilku miesiącach użytkowania. Co ważne – nie są awaryjne, bo jeśli postawiłeś na projekt premium z wyposażeniem lepszej jakości, otrzymałeś zapewne solidne sprzęty i meble o dłuższej żywotności.

To jeszcze nie wszystko, bo projektant potrafi urządzić przestrzeń w sposób ergonomiczny, wykorzystując maksymalnie światło dzienne. To przekłada się na późniejsze oszczędności na energii elektrycznej i pozwala komfortowo czuć się we własnych czterech ścianach. Pomoc projektanta okazuje się nieoceniona zwłaszcza w bardziej wymagających projektach:

  • w bardzo małych mieszkaniach i mikrokawalerkach, gdzie na niewielkim metrażu trzeba zmieścić sporo rzeczy,
  • w przestronnych rezydencjach, willach, które wymagają indywidualnego podejścia do designu i wystroju,
  • w mieszkaniach, które pełnią jednocześnie funkcję biur czy zakładów usługowych i wymagają rozsądnego podzielenia przestrzeni.

Jak widzisz, współpraca z projektantem wnętrz to jednorazowy wydatek, który się zwraca. Jeśli samodzielne próby urządzenia mieszkania czy domu się nie powiodą lub rezygnujesz ich z powodu braku czasu czy chęci, zatrudnienie biura projektowego będzie dobrą decyzją.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły