Artykuły

Zakochaj się w stylu industrialnym!

Zakochaj się w stylu industrialnym!

Styl industrialny najczęściej kojarzony jest z mieszkaniami loftowymi – otwarte przestrzenie, duże okna i minimalizm to tylko niektóre cechy, dzięki którym styl ten posiada wielu zwolenników. Jego kolebką są Stany Zjednoczone, w których podczas recesji upadło wiele przedsiębiorstw, czego konsekwencją były opuszczone magazyny, fabryki, czy hale produkcyjne znajdujące się w centrach miast, a które później zaczęto przekształcać na mieszkania. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów i rad na urządzenie mieszkania w stylu industrialnym.

Kilka zasad stylu industrialnego

Chcąc urządzić mieszkanie w stylu industrialnym należy pamiętać przede wszystkim o przestrzeni – w mieszkaniach loftowych kuchnia, salon, jadalnia, a nawet i biuro często stanowią jedno pomieszczenie. Wysokie okna i brak ścianek działowych dodatkowo podkreślają charakter wnętrza.

 

Styl industrialny to biel, beże oraz szarości – ściany można dodatkowo wzbogacić cegłą lub betonem architektonicznym, natomiast na podłodze warto zastosować drewno. Jednym z surowych materiałów, które równie dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w tym  stylu są metale – stolik industrialny, którego nogi wykończone są tym surowcem, czy wykonane z niego dodatki można śmiało wykorzystać do dekoracji wnętrza. Aby nieco ocieplić jego charakter można zdecydować się na ciekawe elementy, np. duży, kolorowy obraz, czy fotel w rzadko spotykanym kolorze. Ale w tej kwestii warto zachować umiar, aby nie przesadzić i nie zaburzyć całego charakteru wnętrza.

 

Styl industrialny uwielbia meble z duszą – udaj się na pchli targ, lub dołącz do internetowych aukcji na których można znaleźć meblowe perełki. Takim zabiegiem nadasz wnętrzu oryginalnego charakteru i niepowtarzalności.

Stolik industrialny – jakie meble do niego dobrać?

Styl industrialny uwielbia surowe materiały, dlatego też wybierając meble należy zwrócić uwagę, z czego są wykonane – mile widziane jest szkło, metal, drewno oraz beton. Jednym z ciekawszych dodatków do wnętrza jest stolik industrialny, którego blat wykonany jest z drewna, a nogi z metalu. Ma być prosto i minimalistycznie, z nutą kreatywności. 

 

Do stolika industrialnego znajdującego się w salonie warto dobrać kanapę i fotele w szarych odcieniach – takie połączenie stanowi wizytówkę stylu industrialnego. Ważne jest również oświetlenie – w wysokich pomieszczeniach sprawdzą się żarówki zawieszone na długich kablach oraz lampy stojące. Pamiętaj, aby meble w każdym pomieszczeniu były ze sobą spójne.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły