Artykuły

7 nadmorskich miejscowości, które warto odwiedzić zimą

7 nadmorskich miejscowości, które warto odwiedzić zimą

Osoby, które planują wypoczynek w nadmorskim kurorcie, zapewniamy, że na nudę na pewno nie będą narzekać. Goście pragnący oderwać się od miejskiego zgiełku, nawet na kilka dni, mogą odwiedzić nadmorskie kurorty oferujące ciekawy pakiet atrakcji w nowoczesnych hotelach. Poniżej przedstawiamy kilka miejscowości, które warto odwiedzić właśnie zimową porą.

Malowniczy kurort Jastrzębia Góra

Osoby zastanawiające się, czy zima nad morzem to dobry pomysł na wypoczynek, zapewniamy, że to idealne miejsce na wspólne wypady we dwoje oraz na rodzinne wycieczki na ferie z dziećmi. W zależności od oczekiwań można wybrać małą miejscowość lub duże miasto. Idealnym przykładem zimowego, nadmorskiego kurortu jest Jastrzębia Góra.

Najdalej wysunięty na północ punkt Polski znajduje się niedaleko samego centrum Jastrzębiej Góry i jest nazywany Gwiazdą Północy. Zimową porą to wyjątkowo piękny punkt widokowy. Warto stawać tu na klifie oraz obserwować zachody słońca i kontemplować otaczające piękno. Jastrzębia Góra ma bardzo atrakcyjną lokalizację. Bliskie położenie niedaleko morza sprawia, że goście mogą w dowolnej chwili wybrać się na ośnieżone plaże i pospacerować.

Zima nad morzem to niesamowita okazja, aby skorzystać z licznych zabiegów w SPA. Jednym z kompleksów oferujących szeroki zakres usług SPA, a także Wellness okazuje się hotel Primavera w Jastrzębiej Górze. Tu również czeka mnóstwo atrakcji dla dzieci, takich jak: sale zabaw i gier, a także zajęcia z animatorami umilające czas w sposób kreatywny.

W pobliżu Jastrzębiej Góry znajdują się turystyczne szlaki. Warto wybrać się na długie spacery pieszymi ścieżkami i odwiedzić pobliskie miejscowości, takie jak Rozewie, Władysławowo, Chałupy. Wyjątkowym sposobem na wypoczynek zimą nad morzem okazują się kuligi oraz jazda konno, a także pieczenie kiełbasek przy ognisku. Warto również odwiedzić Przylądek Rozewie, aby zobaczyć tutejszą Latarnię Morską i słynne Kaszubskie Klify.

Chałupy – czyli co można zobaczyć w spokojnej wiosce nieopodal morza

Osoby szukające absolutnej ciszy będą zachwycone klimatem tej niewielkiej wsi. Chałupy to miejscowość położona w pobliżu morza, w której znajdują się dwie przystanie dla rybaków, port, plaża, a także kwatery turystyczne. Natomiast trzy kilometry od centrum wsi można zobaczyć piaszczyste wydmy. Latem tętniąca życiem miejscowość, zimą zamienia się w okrytą białym puchem oazę spokoju.

Władysławowo i spacery po plaży

Jedną z najbardziej malowniczych i urokliwych plaż nad Bałtykiem jest ta położona we Władysławowie. To miejsce licznych spacerów urlopowiczów pragnących powdychać nieco jodu w mroźne dni oraz podziwiać niesamowite nadmorskie widoki. Będąc zimą nad morzem we Władysławowie można odwiedzić Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz Prywatne Muzeum Motyli, mieszczące się na III piętrze wieży widokowej Domu Rybaka.

Cypel Helski i otwarte Morze Bałtyckie

Na Helu zimą czekają urocze widoki. Spacery po plaży na długo zostaną w pamięci. Tu zdecydowanie jest co zwiedzać zimową porą. Warto odwiedzić między innymi: Port Morski Hel, Latarnia morska Hel, Fokarium, Muzeum Obrony Wybrzeża, Skansen Broni Morskiej, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, zabytkowe chaty kaszubskie, rezerwat przyrody Helskie Wydmy i inne ciekawe zakamarki turystyczne.

Trójmiasto, czyli trzy miejscowości w jednym – dla spragnionych wrażeń

Dla osób szukających rozrywek i wrażeń w zimowe dni nad morzem polecamy Trójmiasto. W Sopocie można pospacerować po molo, w Gdyni odwiedzić port i Gdyńskie Akwarium, a w Gdańsku czekają liczne zabytki na starówce. Wieczorem można udać się do ekskluzywnych restauracji na kolację i grzane wino, a także do modnych klubów, aby potańczyć. Oferta kulturalna w okresie zimowym jest niezwykle bogata, a ceny biletów są niższe w wielu miejscach niż te w sezonie letnim.

Podsumowując, zimą nad morzem warto spędzić przynajmniej kilka dni. Osoby szukające wrażeń mogą wybierać większe miejscowości, natomiast goście pragnący zupełnej ciszy i maksymalnego resetu doskonale będą się czuli się w małych, klimatycznych nadmorskich kurortach.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły