Artykuły

Jak uniknąć tłumów turystów nad morzem?

Jak uniknąć tłumów turystów nad morzem?

Wakacje nad morzem to jedna z najchętniej wybieranych opcji urlopu. Szczególnie latem, gdy pogoda pozwala wypocząć na plaży, nadmorskie miejscowości stanowią główny cel podróży turystów. Nie każdy ma jednak chęć spędzać wolny czas w zatłoczonych miejscach, a tak właśnie wyglądają najpopularniejsze polskie plaże w okresie letnim. Na szczęście istnieją sposoby, aby tego uniknąć. Dla osób, które chcą spędzić spokojne wakacje nad morzem, przygotowaliśmy niniejszy poradnik.

Kiedy najlepiej wyjechać nad morze, aby uniknąć tłumów?

Zdecydowanie najbardziej plaże oblegane są w lipcu i sierpniu. To właśnie wtedy, ze względu na idealne warunki pogodowe oraz przerwę od zajęć szkolnych, większość polskich rodzin planuje swoje urlopy. Warto zatem pomyśleć o przesunięciu własnego urlopu na inny czas. Lato trwa przecież dłużej niż szkolne wakacje. Doskonała pogoda, umożliwiająca leżenie na piasku lub kąpiel w morzu, przeważnie zaczyna się już w maju, a kończy we wrześniu. To co najmniej dwa dodatkowe miesiące, kiedy można w pełni korzystać z możliwości wakacji nad morzem, a jednocześnie uniknąć nadmiaru turystów. To najlepszy moment, aby odwiedzić te najpopularniejsze miejscowości nad morzem, jak Łeba, Mielno, Międzyzdroje, Władysławowo czy Trójmiasto. Wtedy też łatwiej znaleźć dobry hotel nad morzem, położony w bezpośrednim otoczeniu plaży.

Gdzie spędzić urlop nad morzem w okresie wakacyjnym?

Nie każdy ma jednak możliwość zorganizowania urlopu przed lub po okresie wakacyjnym. Dotyczy to przede wszystkim rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, ale też nauczycieli czy osób pracujących w firmach, w których wszyscy pracownicy dostają urlop w tym samym momencie, czyli najczęściej w wakacje. Czy są oni skazani wyłącznie na zatłoczone plaże? Niekoniecznie, ponieważ polska linia brzegowa wynosi aż 770 kilometrów, a wśród położonych w jej pobliżu miejscowości znajdują się także mniej popularne wśród turystów. Pomimo tego, że jeszcze nie zostały przez nich odkryte, mają atrakcyjne plaże, nowoczesne hotele nad morzem i liczne punkty gastronomiczne. Należy do nich między innymi Jastrzębia Góra, nadmorska wieś letniskowa, znana z najbardziej wysuniętej na północ miejscowości w Polsce. Choć jest nastawiona na turystykę, nawet u szczytu sezonu letniego można tu wypocząć z dala od największych tłumów.

Hotel nad morzem w Jastrzębiej Górze

Chociaż Jastrzębia Góra jest małą miejscowością, działa tutaj kilka hoteli o wysokim standardzie. Ze względu na mniejszą liczbę turystów nie trzeba rezerwować pokoi z bardzo dużym wyprzedzeniem, chociaż nie powinno się też odkładać tego na ostatnią chwilę, ponieważ najlepsze apartamenty – te z widokiem na morze – mogą już okazać się wynajęte. Najlepiej pomyśleć o tym wiosną, gdy zna się już termin swojego urlopu. Jaki nocleg wybrać? Hotel Astor, położony tuż nad plażą, z dobrze wyposażonymi pokojami oraz opcją all inclusive, to doskonałe miejsce do spędzenia urlopu nad morzem. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły