Artykuły

Co warto zobaczyć w województwie świętokrzyskim?

Co warto zobaczyć w województwie świętokrzyskim?

Województwo świętokrzyskie jest bardzo piękne. Znaleźć tam można bardzo dużo atrakcji. Taka podróż zapewne będzie niezwykle fascynująca i przyniesie bardzo dużo radości. Wyjazd w to niezwykłe miejsce pozwoli nam zobaczyć góry, zamki, ruiny, klasztory. To tylko początek. Możliwości jest bardzo dużo. A więc ruszajmy w drogę i podziwiajmy miejsca, w których czas się zatrzymał!

Urokliwy Sandomierz

Sandomierz to bardzo piękne miasto pełne zabytków i uroczych uliczek. Miasto kojarzymy z renesansowym ratuszem. To wspaniałe miasto jest Światową Stolicą Krzemienia Pasiastego. Kojarzy się również z Podziemną Trasą Turystyczną. Śmiało można stwierdzić, że zajmuje ważne miejsce wśród najpiękniejszych miast w Polsce. Jest to królewskie miejsce, w którym kwitnie życie turystycznych knajpek i kawiarni!

Pińczów – miejsce, w którym czas płynie wolniej

Pińczów to bardzo spokojna lokalizacja. Tutaj czas płynie wolniej. Dzięki temu można podziwiać miasto, jednocześnie nigdzie się nie spiesząc. Dzięki temu ze zwiedzania czerpiemy jeszcze więcej korzyści. Warto zobaczyć kapliczkę Świętej Anny. Z tego miejsca można zobaczyć wspaniałą panoramę. Lokalizacją, która zachwyca, jest bardzo zielony rynek z fontanną. Podczas spaceru nie można zapomnieć o rzece Nida. Jest to piękne miasto, w którym można odnaleźć spokój i relaks.

Kielce – miasto, które wciąga

Kielce to bardzo ciekawe miejsce, które nie poddaje się żadnym schematom i uwarunkowaniom. Miejsce, które jest warte poznania to Wzgórze Zamkowe. Tam można zobaczyć plac, który został wzniesiony w połowie XVII wieku. Dzisiaj znajduje się tam Muzeum Narodowe. Każdy kto odwiedzi to miejsce, zobaczy tam troszkę historii z czasów Wazów. Dużą radość odnajdą tam osoby, które kochają obrazy, ponieważ jest ich tam bardzo dużo. Główny deptak miasta to ulica Sienkiewicza. Jak w każdym polskim mieście jest tam dużo banków, ale także barów, no i oczywiście lodów. Kielce to także fascynujące muzeum Zabawek i Zabawy. Jest to interesujące miejsce nie tylko dla dzieci. Dorośli także odnajdą tam coś dla siebie.

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe

Odwiedzając województwo świętokrzyskie, warto odwiedzić zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Są to niezwykle okazałe ruiny. Historia miejsca związana jest z życiem Krzysztofa Ossolińskiego oraz jego syna. Ich życie było smutne i pasjonujące jednocześnie. Dziś miejsce powstaje z popiołów. Odbywają się tam koncerty oraz różne konferencje. Bez wątpienia warto odwiedzić to miejsce i zachwycić się jego pięknem.

Bałtów i park dinozaurów

Ciekawym miejscem, które warto zobaczyć odwiedzając województwo świętokrzyskie jest Jurapark z dinozaurami w Bałtowie. Jest tam park rozrywki i wiele innych cennych atrakcji, Zwiedzanie parku daje bardzo dużo radości. Jest to fajna przygoda nie tylko dla dzieci.

Fabryka porcelany w Ćmielowie

Ćmielowska porcelana jest piękna i obecnie przechodzi swój renesans. Są to komponenty przygotowywane ręcznie. Właśnie w tym tkwi ich urok. Odwiedzenie miejsca, daje wielka frajdę. Dzięki temu można zobaczyć, w jaki sposób powstają te piękne przedmioty.

Artykuł powstał przy współpracy z hotelem Odyssey z Kielc.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły