Artykuły

Nowoczesna medycyna – zakres działań, innowacyjne operacje i zabiegi

Nowoczesna medycyna – zakres działań, innowacyjne operacje i zabiegi

Świat medycyny, to dziedzina stale rozwijająca się, zgłębiająca niezwykle obszerny dział nauki i wiedzy. Mnogość chorób, jak również różnego rodzaju zaburzeń, nakazuje tworzyć coraz nowsze teorie, jak również praktykować nowo poznane działania. Dzięki szybko rozwijającej się technologii, jak również większym możliwościom lekarzy, pacjenci zostają poddani innowacyjnym operacjom, zabiegom i leczeniu ratującym ich zdrowie i życie. Czym jest nowoczesna medycyna? Jakie zabiegi obejmuje? Jakie leczenie w nowoczesnym ujęciu znacznie wpływa na stan zdrowia pacjenta?

Nowoczesna medycyna – czym się charakteryzuje?

Nowoczesna medycyna, to postepowania, które dzięki innowacyjnym projektom i zgłębieniu ogromnej wiedzy, ratują zdrowie i życie wielu pacjentów. Nowe i dotąd niewykorzystywane podejście do problemu, pozwala odkryć skutki choroby, jak również w mniej inwazyjny sposób zapobiegać jej efektom. Nowoczesna medycyna charakteryzuje się również niezwykle precyzyjną i szybką diagnostyką, jak również innowacyjnym leczeniem, za pomocą skomplikowanych sprzętów i maszyn. 

Nowoczesna medycyna dotyczy wielu dziedzin i chorób, a w obrębie najnowocześniejszych rozwiązań i działań medycznych można wyróżniać:

 • leczenie nowotworów,
 • usuwanie guzów,
 • leczenie raka za pomocą nano noża,
 • operacje na odległość,
 • działania za pomocą mikroskopijnych narzędzi,
 • większe możliwości przeszczepów,
 • wiele innych.

Zabiegi związane z nowoczesną medycyną – nóż Gamma.

Jednym z coraz bardziej popularnych działań, zdobywających ogromne uznanie zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy medycyny nowoczesnej jest wykorzystanie noża Gamma. 

Czym jest nóż Gamma? W jakich przypadkach się go wykorzystuję? Czy jest bezpieczny?

Nóż Gamma to urządzenie specjalistyczne wykorzystywane w neurochirurgii, do usuwania nieprawidłowości w obrębie mózgu oraz górnej części kręgosłupa w odcinku szyjnym. Działanie urządzenia możliwe jest dzięki wykorzystaniu promieni kobaltowych. Nóż Gamma daje możliwość pełnego, precyzyjnego i przestrzennego planowania i napromieniowania zmiany występującej w organizmie. Operacja i zabieg z wykorzystaniem noża gamma jest nowoczesną alternatywą i odmiana radioterapii o niezwykle precyzyjnych działaniach. Metody leczenia są mało inwazyjne, szczegółowe i skuteczne. 

Nowoczesna medycyna estetyczna.

Dużym zainteresowaniem i popularnością cieszą się również nowoczesne zabiegi medycyny i chirurgii estetycznej. Innowacyjne metody powoli wypierają tradycyjne postepowania, jak również rozszerzają ofertę działań i postępowań. Wśród najbardziej znanych i docenianych technik można wymienić:

 • Laser Smartxide – urządzenie do leczenia blizn, rozstępów oraz poprawy stanu zdrowia i wyglądu skóry,
 • Zabieg Smoothshapes – niwelowanie cellulitu – wykorzystanie lasera z masażem podciśnieniowym,
 • Radiage – wykorzystanie energii o częstotliwości fal radiowych – ujędrnia starzejącą się skórę,
 • Liposonix – przyskórna aplikacja ultradźwięków – rozbicie i redukcja tkanki tłuszczowej,
 • Indiba Deep Care – zabiegi poprawy owalu twarzy czy wyglądu oczu.

 Artykuł powstał przy współpracy z PoznańLAB – Centrum Szkoleń Medycznych z Poznania. 

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły