Artykuły

Czy szafy przesuwne sprawdzą się w małych wnętrzach? Sprawdzamy

Czy szafy przesuwne sprawdzą się w małych wnętrzach? Sprawdzamy

Zmorą właścicieli mieszkań w blokach jest brak wystarczającej przestrzeni, gdyż niewielkie pokoje w znacznym stopniu ograniczają możliwości aranżacyjne. Nie oznacza to jednak, że nie uda Ci się zaprojektować powierzchni w sposób funkcjonalny i praktyczny. W tym artykule podpowiemy Ci, jak wykorzystać szafy przesuwne w małych wnętrzach, aby zagospodarować przestrzeń w maksymalny sposób.

Dlaczego szafy przesuwne cieszą się taką popularnością?

Przede wszystkim dlatego, że są to niezwykle funkcjonalne meble. Możesz dobrać ich kolor do stylistyki Twojego wnętrza. Jeżeli zdecydujesz się na szafę w przedpokoju, to śmiało zastosuj taflę lustra na froncie, dzięki której nie tylko powiększysz hol, ale również będziesz mógł się przejrzeć przed wyjściem z domu. Co jeszcze wyróżnia szafy przesuwne? Są bardzo pojemne, a co najważniejsze, dzięki przesuwnemu systemowi otwierania drzwi, możesz je umieścić w naprawdę wąskim pomieszczeniu.

Szafy przesuwne – duże możliwości w niewielkich przestrzeniach!

Planujesz remont swojego mieszkania? A może właśnie stałeś się szczęśliwym posiadaczem własnych czterech kątów, albo planujesz wymianę starej szafy na nową. Każdy z powodów jest dobry, aby wprowadzić nowe rozwiązania w swoje progi. Szafy przesuwne do takich należą. Mają nowoczesne bryły, które bez problemu dopasujesz do swojego wnętrza. Jeżeli chcesz wiedzieć, w jakich pomieszczeniach sprawdzą się te funkcjonalne meble, czytaj dalej!

Szafy przesuwne – idealne do sypialni!

Dawniej szafy przesuwne królowały w przedpokojach, skrywając w swoich wnętrzach płaszcze, deski do prasowania, buty, a czasami nawet niecodzienne gabaryty typu sanki. Nie było i nadal nie ma w tym niczego złego, ale obecnie możesz ten mebel ustawić praktycznie w każdym pomieszczeniu, co daje niewyczerpane możliwości aranżacyjne. Jednym z nich jest właśnie sypialnia, w której dzięki szafie przesuwnej stworzysz własną, bardzo funkcjonalną i jednocześnie pojemną garderobę. Zwróć uwagę, czy mebel wyposażony został w cichy domyk, dzięki któremu korzystanie z szafy będzie praktycznie bezgłośne.

Postaw na szafę przesuwną w salonie

Jeżeli chcesz zapanować nad chaosem w swoim salonie, szafa przesuwna świetnie się do tego nada. W jej przestronnym wnętrzu schowasz dokumenty, pamiątki, książki, a to wszystko zasłonią gustowne drzwi, które możesz dobrać samodzielnie. Jeżeli będziesz chciał, aby szafa się nie wyróżniała, wybierz kolor oraz wielkość mebla, tak aby nie przytłaczał wnętrza, a spójnie się z nim komponował.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły