Artykuły

Drukarka do etykiet – jak wybrać najlepszy model?

Drukarka do etykiet – jak wybrać najlepszy model?

Etykiety są nieodłącznym elementem każdej firmy. Służą do oznaczania produktów, a także jako nośniki informacji. Aby mieć pewność, że naklejki są wykonane zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, musisz wybrać odpowiednią drukarkę. Chcesz wiedzieć, jak wybrać najlepszy model? Oto garść cennych wskazówek, czym kierować się podczas zakupu urządzenia.

Drukarki do etykiet – jak działają?

Drukarki do etykiet to urządzenia, które służą do wydruku arkuszy samoprzylepnych z adresami różnej wielkości, kodów kreskowych, oznakowań oraz naklejek do opisu produktów. Najczęściej znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym i elektronicznym. Do najpopularniejszych modeli zalicza się:

drukarki termiczne – sprzęt wyposażony jest w nieruchomą głowicę, która nagrzewa się podczas drukowania, powodując zaczernienie papieru. Urządzenie pozwala na uzyskanie wydruku jedynie w kolorze czarnym. Uzyskany obraz ma ograniczoną trwałość. Etykiety z drukarki termicznej nie powinny być wystawiane na działanie promieni słonecznych ani ciepła.

drukarki termotransferowe – drukowanie polega na tworzeniu obrazu na etykiecie poprzez podgrzanie atramentu znajdującego się na taśmie termotransferowej. Ta przesuwa się wraz z rolką etykiet. Następnie podgrzana głowica uwalnia barwnik i pod naciskiem przenosi go na powierzchnię etykiety. Nadruk charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na takie czynniki jak wilgoć lub uszkodzenia mechaniczne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drukarki etykiet?

Aby mieć pewność, że drukarka do etykiet spełni Twoje oczekiwania, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Do najważniejszych należą:

metoda druku – wybierać możesz spośród wspomnianych modeli;

szerokość druku – parametr określa maksymalną szerokość etykiety, która można stworzyć przy wykorzystaniu danego urządzenia;

rozdzielczość druku – wskazuje, ile punktów na cal może wydrukować sprzęt. Najbardziej powszechny wartość to 200 dpi.

prędkość druku – oznacza, ile etykiet można wydrukować w ciągu minuty;

wydajność – drukarka powinna pracować wydajnie i niezawodnie przez długi czas;

rozmiar urządzenia – sprzęt musi mieć takie wymiary, abyś mógł z łatwością dopasować drukarkę do dowolnego miejsca;

łączność – drukarka etykiet powinna posiadać szeroki zakres łączności (Bluetooth, USB, WI-FI);

łatwość obsługi – warto upewnić się, że model, który Cię interesuje, jest prosty w użytkowaniu;

wsparcie techniczne – sprawdź, jakie są warunki gwarancji i wsparcia technicznego oferowanego przez sprzedawcę. W zależności od marki i modelu czas opieki może wynosić od 1 roku do 2 lat.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły