Artykuły

Czy warto grać w gry przeglądarkowe?

Czy warto grać w gry przeglądarkowe?

W dobie wysokobudżetowych produkcji często przymykamy oko na mniejsze, bardziej niezależne gry. Wśród nich znajduje się cała gama gier przeglądarkowych – darmowych i łatwo dostępnych. Czy jednak niższa półka to powód, abyśmy w ogóle w ich stronę nie spojrzeli?

Ostatnie długie lata przyzwyczaiły nas do regularnego wysypu wysokiej klasy gier. Czy to na PC, czy to na konsolach gry osiągają regularnie wyżyny kunsztu sztuki growej. A to oferują genialną fabułę, a czasem olśniewającą grafikę. Można by rzec, staliśmy się niezwykle wybredni. Nie jest to jednak powód, aby od czasu do czasu nie spędzić nieco czasu przy grach w przeglądarce!

Darmowe gry online tak powszechnie dostępne oferują bowiem coś, czego próżno szukać w wielkich kasowych dziełach. Mowa tutaj o ich elastycznym gameplayu, który wybacza kilkuminutowe sesje, a i zachęca do spędzenia przy nich całego wieczoru. Nie sposób bowiem uruchomić produkcji MOBA na ledwie kilka chwil przed wyjściem z domu, prawda? Nie chodzi tutaj o samą mobilność, a podstawowy minimalny czas wymagany do uzyskania efektu czy satysfakcji.

Gry przeglądarkowe często wymagają od nas prostego klikania. Oczywiście, mają swoje zasady i reguły (niekiedy złożone), ale nie istnieje ryzyko utraty postępów poprzez brak zapisu czy nie dotarcie do punktu kontrolnego. Co więcej, można się wylogować w dowolnej chwili, a rozpoczęte akcje mogą być zakończone bez naszej ingerencji, wraz z osiągnięciem efektu.

Czy zatem gry w przeglądarce stanowią wyjątkową alternatywę dla dużych hitów? Niekoniecznie. Z pewnością stanowią jednak idealne ich uzupełnienie, gdy potrzebujemy trochę odetchnąć od wielkich i zręcznościowych bitew. O ile przeciwnicy nawet w strategiach online potrafią napsuć krwi, tak tempo zabawy i jej klimat jest w takich grach zdecydowanie odmienny –  skupiamy się na planowaniu, odpoczynku, interakcji z innymi graczami.

Kluczem do zabawy w takich produkcjach jest odnalezienie swojej grupy współtowarzyszy. Nie chodzi tutaj koniecznie o bliskich znajomych – choć tych do gry łatwo jest namówić (częsta darmowość), to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy poznali kogoś nowego w ramach gry. To tylko potwierdza tezę o tym, jak wspaniale gry radzą sobie w łączeniu ludzi.

Darmowe MMORPG

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły