Artykuły

Czym jest standard OEKO-TEX?

Czym jest standard OEKO-TEX?

Czy zawsze wiesz dokładnie, w jaki sposób wybierać ręczniki? A może nie wiesz, czym powinny się charakteryzować dobre produkty i jak gruby powinien być na przykład ręcznik. Oczywiście powinny one chłonąć wodę, ale nie mogą też absolutnie podrażniać skóry, szczególnie w przypadku dzieci.

Czy są jakieś dobre metody na to, aby wybrać ręczniki?

Kompletowanie domowego wyposażenia to między innymi kupowanie wszystkich tych produktów, które są niezbędne w toalecie i łazience. Każdego dnia przynajmniej kilka razy przecież myjemy dłonie no i oczywiście będziemy brać prysznic. Dlatego musimy zwrócić uwagę na właściwe osuszanie ciała. Nie bez powodu też coraz więcej osób interesować będzie się bardzo praktycznymi ręcznikami, które są cenione przez specjalistów, ale także samych użytkowników. Nie zawsze jednak zwracamy uwagę na opisy takich produktów. Kupujemy więc jakiś pierwszy lepszy ręcznik, a potem narzekamy, że nie sprawdza się w praktyce. Tymczasem bardzo ważne będą kwestie takie jak na przykład standard OEKO-TEX. Na pewno mało z nas słyszało o takim zagadnieniu, a tymczasem jest to przecież bardzo ważny termin, który będzie bezpośrednio odnosić się do naszego zdrowia. Chodzi bowiem o znak bezpieczeństwa, który dotyczy wyrobów włókienniczych. Jeżeli więc kupujemy ręczniki, to powinniśmy szukać takiego oznaczenia. Wtedy będziemy mieli pewność, że produkt, który kupujemy, jest wolny od substancji szkodliwych. A przecież w sprzedaży jest cała masa najróżniejszych produktów, które niejednokrotnie będą budziły naszą wątpliwość, jeżeli chodzi o jakość i właśnie bezpieczeństwo. Tymczasem wspomniane oznaczenie informuje nas między innymi o tym, że w procesie produkcyjnym nie wykorzystano żadnych substancji, które występują w na tyle dużych stężeniach, które by miały negatywny wpływ nasze zdrowie. Chodzi więc między innymi o pestycydy albo barwniki, które będą wywoływać alergię.

Jak w bezpieczny sposób kupować ręczniki?

Czy są więc jakieś określone metody, które będą nam gwarantowały maksymalne bezpieczeństwo? Przede wszystkim musimy zachować zdrowy racjonalizm. Najlepiej właśnie sprawdzić wszystkie oznaczenia, które będą miały ręczniki dedykowane dla nas albo dla dzieci. Poza tym nawet wtedy, gdy już znajdziemy te konkretne oznaczenia, to i tak powinniśmy jeszcze dopytać o te kwestie konsultantów. Sprzedawcy zawsze mogą wiedzieć jeszcze więcej na temat takich zagadnień. Poza tym nieustannie też pracuje się nad nowymi standardami i certyfikatami, które też mają swoją ważność. Dodatkowo naturalnie kupując roczniki, musimy również zwrócić uwagę na ich grubość, wielkość no i kolory.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły