Artykuły

Ile kosztuje skanowanie laserowe budynków?

Ile kosztuje skanowanie laserowe budynków?

Transformacja cyfrowa w branży budowlanej stała się faktem. Obecnie wiele firm i klientów indywidualnych korzysta z zaawansowanych technologii obrazowych, dostarczających wszelkich informacji technicznych i efektownych prezentacji wizualnych. Skaning laserowy jest fundamentem prac w zakresie inwentaryzacji architektonicznej, modelowania 3D i wymiarowania. Jak kształtują się ceny tego typu usługi? Co wpływa na ostateczny koszt skanowania nieruchomości? Czy jest to usługa korzystna cenowo na tle innych rozwiązań?

Skanowanie laserowe budynków cena – co składa się na koszt usługi?

Już na wstępnie warto powiedzieć, że w przypadku takich usług jak skanowanie laserowe budynków cena ostateczna wynika z indywidualnych ustaleń z klientem i niełatwo poddaje się schematom. Na ostateczny koszt usługi wpływa bowiem bardzo wiele elementów, związanych z zakresem prowadzonych prac, jak i parametrami samej nieruchomości. Wśród miejsc, gdzie technologia skaningu 3D zdominowała wymiarowanie budynków Kraków i Warszawa znajdują się na pierwszych miejscach w rankingach. Cyfryzacja ma tutaj swój najpełniejszy wymiar, co przekłada się także na lepszą konkurencyjność cenową.

Dokonanie wyceny skanowania laserowego budynków w pierwszej kolejności uwzględnia zakres prowadzonych prac. Stawki są obliczane od całkowitej powierzchni poddawanej wymiarowaniu lub modelowaniu. Kolejnym czynnikiem pozostaje przeznaczenie obiektu/nieruchomości, dlatego, że inaczej się wycenia mieszkania, inaczej biura, inaczej hale produkcyjne.

Niebagatelną rolę w wycenie odgrywają także oczekiwania i potrzeby końcowego odbiorcy. Skaner laserowy zbiera dane z milionów punktów w przestrzeni, tworząc surową chmurę punktów, gotową do dalszej obróbki. Dalszą część przejmują na siebie specjaliści od oprogramowania BIM, np. Autodesk i Allplan, którzy zajmują się tworzeniem projektu odpowiadającego wcześniejszym ustaleniom z klientem. Im większy zakres prac – wymiary, dane techniczne, przekroje kondygnacji, model 3D, wirtualny spacer itp., tym wyższa cena końcowa.

Przeciętny koszt skanowania laserowego budynków w pakiecie podstawowym mieści się w granicy 10 zł za metr kwadratowy. Cena za m2 ulegnie obniżeniu, jeśli nieruchomość poddawana wymiarowaniu osiąga znaczne rozmiary powierzchni użytkowej. Im większa przestrzeń poddawana skanowaniu, tym większe pole do negocjacji cenowych. Wobec licznych zalet, jakie przynosi skanowanie laserowe budynków cena usługi stanowi minimalne obciążenie dla inwestorów. Wymiarowanie budynków techniką laserową skutkuje szybkim terminem realizacji i doskonałą jakością dostarczanego materiału.

Wymiarowanie budynków Kraków

Jeśli jesteś zainteresowany usługą na laserowe wymiarowanie budynków Kraków jest miejscem działalności firmy Superplanr. Wieloletnią specjalizację Superplanr stanowi skanowanie laserowe budynków na potrzeby inwentaryzacji, modelowania 3D i wymiarowania. Więcej informacji o usługach można znaleźć na stronie www.superplanr.pl, będącej kompendium wiedzy o nowoczesnych technikach pomiarów dla rynku budowlanego.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły