Artykuły

Czym wyróżniają się meble skandynawskie?

Czym wyróżniają się meble skandynawskie?

Meble skandynawskie czyli co tak naprawdę chcesz zobaczyć w swoim salonie!

Niewątpliwie ciągle dużą popularnością cieszą się meble skandynawskie. Z czego wynika to zainteresowanie? Przede wszystkim są to meble, które wyróżnia wysoka jakość wykonania. Ponadto dzięki temu, że każdy moduł przeznaczony jest do składania nie ma problemów ze skompletowaniem meblościanki do niewielkiego pomieszczenia. Z gotowymi modułami nie trzeba przechodzić przez drzwi i tworzy się je na miejscu z wysokiej jakości płyty meblowej lub płyty mdf. Najczęściej elementy drewniane w tym stylu są dodatkiem. Z drewna wykonane są np. nóżki mebli czy proste, linearne uchwyty.

Meble skandynawskie – jasne, przestronne i ergonomiczne

Najczęściej meble rodem ze Skandynawii wykonane są z materiału drewnopochodnego lub drewna o jasnej barwie. Wykorzystuje się sosnę, buk, a także dąb. Kolor sosna Andersen jest bardzo popularny wśród modułów skandynawskich. Często łączony jest z szarym dekorem, co tworzy kontrastujący, a jednak dopełniający się design. Meble rodem ze Skandynawii bardzo często posadowione są na skośnych nóżkach. Taki design jest bardzo praktyczny i ułatwia utrzymanie pomieszczenia w czystości i dotarcie we wszystkie zakamarki. Producenci stosują geometryczne, proste bryły. Często jednak są również zaskakujące rozwiązania, zwłaszcza jeśli chodzi o meble jadalniane, czy tapicerowane meble do salonu.

Meble do jadalni i salonu rodem ze Skandynawii

Oczywiście Skandynawia jest miejscem, gdzie powstało wiele kultowych projektów sztuki użytkowej. Można choćby wspomnieć krzesło Mrówka czy krzesło Jajko projektu Arniego Jacobsena. Te kultowe kształty obecnie są powielane przez wielu designerów. Dodaje się drobne akcenty, które odróżniają współczesne projekty od pierwowzoru. Wśród skandynawskich kultowych modeli jest również fotel Uszak, który wprawdzie został po raz pierwszy zaprojektowany w Anglii, ale to za sprawą skandynawskich designerów zyskał rozgłos. Nie można zapomnieć również o tapicerowanych sofach i narożnikach do salonu, które często wyposażone są w dodatkowe moduły, wszak styl skandynawski to funkcjonalność w każdym centymetrze.

Drewno i aranżacje w duchu filozofii hygge

Oczywiście meble skandynawskie to także meble wykonane z drewna. Tutaj najczęściej wybiera się to bielone, które świetnie powiększa optycznie każdą przestrzeń i dodaje jej świeżości. Łóżka w stylu skandynawskim to proste ramy wykonane z połączonych ze sobą desek, uzupełnione o dopasowany idealnie stelaż i bardzo komfortowy materac kieszeniowy. Każde pomieszczenie wypełnione meblami skandynawskimi cechuje niebywała praktyczność. Szafy przesuwne posiadają pojemne, głębokie półki, a także drążki również te z systemem opuszczania, które zwiększają ilość przestrzeni użytkowej. Szwedzi, czy Duńczycy co roku wprowadzają do swojej oferty nowe pomysły, dlatego meble z tego kraju cieszą się niesłabnącą popularnością.

Meble skandynawskie wysokiej jakości, ale także w przystępnych cenach możesz znaleźć na przykład na mojmebel.pl

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły