Artykuły

Dekorowanie tortu – poznaj sekrety pięknych wypieków

Dekorowanie tortu – poznaj sekrety pięknych wypieków

Uwielbiasz przygotowywać ciasta na rodzinne uroczystości, ale nie masz czasu i umiejętności, żeby dekorować torty? Jeśli zależy Ci na tym, aby wyglądały równie dobrze, jak smakują, jesteś w dobrym miejscu. Podpowiemy Ci, w jaki sposób szybko zadbać o estetykę wypieków i stworzyć cukiernicze arcydzieło.

Poznaj łatwe sposoby na dekorowanie tortu

Wygląd tortu jest równie ważny, jak jego smak. Ten wypiek towarzyszy ważnym uroczystościom, więc warto zadbać o to, aby prezentował się estetycznie i podkreślał wagę okazji, na którą został przygotowany.

Zadbaj o detale

Zanim zabierzesz się za dekorowanie tortu, zadbaj o to, aby miał idealny kształt. Wykorzystaj packi o specjalnie profilowanych krawędziach, dzięki którym wyrównasz powierzchnię masy i uzyskasz gładkie ścianki. Do krojenia wybierz długi, ostry nóż i zanurz go we wrzątku, aby zachować estetyczny wygląd wypieku.

Toppery na tort

Łatwym sposobem na udekorowanie tortu jest wykorzystanie topperów. To niewielkie ozdoby dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych w różnych kolorach i kształtach. Najczęściej wykonywane są ze sklejki, pleksi albo papieru. Mogą przedstawiać napis lub dowolny element, który z łatwością dopasujesz do charakteru uroczystości. Część ozdobna umieszczona jest na długiej nóżce, którą wystarczy wbić w masę tortu.

Stemple i alfabety

Jeśli chcesz wykonać na torcie własnoręczny napis, dobrym sposobem na uzyskanie idealnych liter będzie wykorzystanie gotowych alfabetów do stemplowania. Zestawy liter wykonanych z trwałego tworzywa pozwolą Ci na odciśnięcie na masie cukrowej lub w marcepanie imienia solenizanta, życzeń lub wybranej przez Ciebie sentencji.

Doskonałym uzupełnieniem kompozycji będą dodatkowe motywy odciśnięte na bokach lub szczycie tortu. Na rynku dostępny jest duży wybór wzorów, więc z pewnością dopasujesz je do upodobań, wieku i płci solenizanta. Znajdziesz wśród nich zarówno lekkie motywy kwiatowe, romantyczne serca, jak i wzory nawiązujące do rozmaitych świąt.

Gdzie szukać pomysłów na dekorowanie tortów?

Dekorowanie tortu za pomocą gotowych produktów to szybki i łatwy sposób na uzyskanie świetnego wyglądu wypieku. Co więcej, te dekoracje są trwałe, więc z powodzeniem wykorzystasz je wielokrotnie lub przechowasz na pamiątkę ważnej dla Ciebie uroczystości. Zwróć jedynie uwagę na to, czy są dopuszczone do kontaktu z żywnością, aby mieć pewność, że możesz bezpiecznie podać wypiek wszystkim gościom. Chcesz poznać więcej sposobów na szybkie i efektowne dekorowanie tortów? Wiele ciekawych inspiracji znajdziesz w sieci, zarówno na blogach pasjonatów, jak i profesjonalistów.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły