Artykuły

Jakie akcesoria dziecięce warto zabrać na wyjazd?

Jakie akcesoria dziecięce warto zabrać na wyjazd?

Wyjeżdżając w podróż z małym dzieckiem należy być odpowiednio przygotowanym. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie maluch będzie miał chęć na drzemkę, jedzenie, lub… zabawę. Jakie akcesoria dziecięce warto zapakować do torby podręcznej i mieć zawsze przy sobie?

Jak podawać dziecku napoje w podróży?

Pociąg, samochód czy samolot raczej nie służą temu, by wygodnie rozsiąść się przy stole i stale kontrolować, czy dziecko spożywa posiłki i popija w prawidłowy sposób, bez rozlewania dookoła. Dlatego na czas podróży należy zaopatrzyć się w odpowiednie naczynia, które zagwarantują możliwość transportowania napojów w bezpieczny sposób i korzystania z nich, nie narażając tapicerki na zamoczenie i zabrudzenie. Kubek BBox to coś w rodzaju połączenia kubka z bidonem i butelki ze słomką. Idealnie sprawdza się podczas spacerów i podróży. Wysokiej jakości tworzywo sztuczne z silikonowymi elementami gwarantują, że butelka nie stłucze się w trakcie użytkowania, nie zostanie uszkodzona przez pogryzienie, a napój w niech przechowywany nawet przez wiele godzin pozostanie świeży. Wygodny uchwyt dla małych rączek ułatwia picie, obciążona słomka oraz szczelna zakrętka z zamknięciem zapewniają, że nawet otwarty kubek BBox nie spowoduje rozlewania się napoju. Dostępny w różnych kolorach, kubek ten jest idealnym rozwiązaniem na podróże małe i duże – ale z powodzeniem można go używać również na co dzień, w domu czy na spacerach.

Jak zająć dziecko podczas długiej podróży?

Kilkugodzinna podróż autem lub samolotem bez możliwości przemieszczania się to prawdziwe utrapienie dla malucha. Niezbędne jest więc zapakowanie do podróżnej torby zabawek, które pozwolą mu się zająć sobą i sprawią, że czas upłynie szybciej. Kolorowanki czy puzzle to niestety zabawki, które niespecjalnie nadają się podczas podróży, z kolei książki nie będą odpowiednie dla małych dzieci i niemowląt. Z pomocą może przyjść króliczek Alilo – interaktywna zabawka z możliwością odtwarzania i nagrywania dźwięków, która sprawi, że podczas podróży maluch uspokoi się i przez jakiś czas będzie zajęty wsłuchiwaniem się w przyjemne dźwięki wydobywające się z zabawki.

Jak spakować się na wyjazd z dzieckiem?

Do torby podróżnej należy zapakować dziecku wszystko to, czego normalnie używa w domu – butelki, zabawki, ubranka, artykuły pielęgnacyjne. Jednak w torbie podręcznej należy mieć również kilka przedmiotów codziennego użytku. To głównie przekąski, które nie brudzą i nie kleją się – na przykład herbatniki, ciasteczka, chrupki kukurydziane, cząstki owoców i warzyw. Należy także przygotować butelkę pełną lekkiego, niesłodzonego napoju – na przykład owocowej herbatki, by szybko móc ugasić pragnienie w czasie jazdy lub lotu. Nawilżane chusteczki, zapasowy pampers, smoczek, ulubiona maskotka, czy króliczek Alilo – to również akcesoria niezbędne podczas wyjazdu. Dzięki nim podróż upłynie spokojniej nie tylko dziecku, ale również rodzicowi, który będzie miał poczucie, że o nie zadbał i nie zapomniał o niczym ważnym.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły